معماری
خانه > دسته‌بندی نشده > عدم هماهنگی کامل بین وزارت صنایع و دانشگاه‌ها

عدم هماهنگی کامل بین وزارت صنایع و دانشگاه‌ها

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا تاکید کرد: هماهنگی کاملی بین وزارت صنایع و دانشگاه ها وجود ندارد.

دانشگاه و صنعت

به گزارش ایسنا، پرفسور اردشیر خزایی در مراسم بزرگداشت روز شیمی در دانشگاه بوعلی سینا گفت: دانشجویان ارشد و دکتری شیمی پروژه های زیادی برای حل مشکلات به صورت مقاله یا پایان نامه ارائه می دهند اینها نباید در کتابخانه ها خاک بخورند بلکه باید وزارت صنایع از این مقالات و پایان نامه ها برای حل مشکلات استفاده کند.

وی بابیان اینکه چرخ آینده کشور به دست دانشجویان است تصریح کرد: یک شیمیست، پزشک یا روانشناس باید در تمام زمینه های علمی اطلاعات داشته باشد.

خزایی ضمن ابرازخرسندی از معرفی دکتر غلامی به عنوان وزیر علوم اظهار کرد: یکی از اهداف دکتر غلامی ساماندهی دانشگاه است که زیاد شدن دانشگاه ها را می توان یکی از دلایل بیکاری معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه به دانشگاه ها توجه خاصی از لحاظ بودجه نمی‌شود تصریح کرد: درآمد ناخالصی که به پروژه‌های تحقیقاتی اختصاص داده می شود زیر ۰.۵ درصد است که ۹۰ درصد آن در پروژه های تحقیقاتی خارج از دانشگاه هزینه می شود.

در ادامه این مراسم پرفسور محمدعلی زلفی گل نایب رئیس انجمن شیمی ایران در سخنانی اظهار کرد: عمده ترین معضل اشتغالزایی برای دانش آموختگان است که به دغدغه ای اساسی برای انجمن شیمی ایران تبدیل شده است.

نایب رئیس انجمن شیمی ایران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت پرفسور علی سرافراز یزدی، استاد پیشگام شیمی تجزیه و از روسای پیشین دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: در مقایسه با دهه های قبل اطلاعات و دسترسی به آن بهتر شده و هرچه دسترسی به اطلاعات بیشتر باشد دانشجو به طور قطع موفق تر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در صفحه اول کتاب شیمی دانش آموزان آمریکا ذکر شده که ۱۰ چیزی را نام ببرید که شیمی در آن نقش نداشته باشد خاطرنشان کرد: تفکر و تعقل هم در نتیجه واکنش های شیمیایی انجام می‌گیرد که این امر بیانگر جایگاه ویژه شیمی است.

زلفی گل با بیان اینکه شیمی فراتر از زمین و زمان است تصریح کرد: انجمن شیمی ایران یکی از انجمن های علمی ایران در علوم پایه است که درراستای گسترش علم شیمی تاسیس شده است.

عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: برگزاری سالانه ۶ تا ۱۲ سمینارمختلف، ۱۰ کارگاه آموزشی و انتشار ۶ مجله درباره شیمی از اقدامات انجمن شیمی ایران است.

وی ضمن تشکر از دانشجویان شیمی ورودی ۹۵ و انجمن علمی شیمی دانشگاه بوعلی از دانشجویان خواست قدر خود را بدانند و از جوانیشان نهایت استفاده را در زمینه یادگیری علم بکنند.

انتهای پیام


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *