معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > آزمایشگاه‌های مجازی ساخت داخل به کمک آموزش می‌آیند

آزمایشگاه‌های مجازی ساخت داخل به کمک آموزش می‌آیند

یکی از شرکت‌های فناور فعال کشورمان در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی توانسته است آزمایشگاه‌های آموزشی را برای بخش‌های دانشگاهی کشور طراحی کند.

به گزارش ایسنا آموزش‌های دانشگاهی این روزها بدون آزمایش و تست کامل نیست و تجهیزات آموزشی نقش خود را در بهبود کیفیت آموزش به اثبات رسانده است. اما استاندارد بودن این تجهیزات نیازمند پیروی از قوانین خاصی است تا این تجهیزات به قابلیت‌های دستگاه‌های آزمایشگاهی در سطح معیارهای جهانی نزدیک شوند. 

این شرکت بعنوان یکی از شرکت‌های فناور کشورمان توانسته است استانداردهای ویژه آزمایشگاه‌های آموزشی را ارائه دهد و همچنین آزمایشگاه‌های مجازی آموزشی را برای دانشگاه‌های کشور طراحی کند و محصولات خود را در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران عرضه کند.

فرزانه پور، مدیر عامل این شرکت فناور در این باره اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته نظام آموزشی خود را به سمت استفاده از صنایع آموزش مجازی سوق داده‌اند، چرا که با هزینه بسیار کم و باور نکردنی می‌توانند دستگاه‌های آموزشی با قابلیت بالا در محیط مجازی داشته باشند. صنایع آموزشی مجازی می‌تواند تغییر و تحول شگرفی در عرصه‌ آموزش کشور بوجود آورد.  

این فعال فناور، با اشاره به عرضه تجهیزات آزمایشگاهی مجازی و واقعی به متقاضیان گفت: طراحی و ساخت صنایع آزمایشگاهی مجازی رشته‌های مکانیک، برق، همچنین سیستم مدیریت موتورسیکلت،  سیستم کروز کنترل با دریچه گاز مکانیکی و سامانه‌های دیگر برای نخستین بار توسط این شرکت طراحی شده‌اند.

وی به رشد فروش این شرکت با حضور و عرضه محصولات در نمایشگاه ساخت ایران اشاره کرد و افزود: میزان فروش محصول سال ۹۵ بیش از ۲/۵ میلیارد تومان بوده که ۷۰ درصد آن فروش تکنولوژی نرم افزاری است.

فرزانه پور ادامه داد: بیش از ۷۰ نوع محصول داریم که ۱۵ نوع برای اولین بار در ایران تولید شده‌اند.

وی با اشاره به ظرفیت عرضه این محصولات به دیگر کشورها گفت: سال گذشته صادرات محصول به تاجیکستان داشتیم و همچنین چند محصول ویژه از اروپا انتقال و تبادل فناوری صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از ۴ تا ۷ اردیبهشت ماه در سالن‌های میلاد و خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *