معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > اختصاص 3 میلیون دلار برای ارتقای امنیت سایبری

اختصاص 3 میلیون دلار برای ارتقای امنیت سایبری

دانشگاه دولتی ایلی‌نوی آمریکا به منظور بهبود و ارتقای برنامه امنیت سایبری خود، ۳ میلیون دلار از دولت کمک گرفت.

photo_2017-06-19_11-44-40.jpg

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه یونیورسیتی هرالد، دانشگاه ایلی‌نوی آمریکا از ۳ میلیون دلار اهدایی دولت برای بروزرسانی برنامه امنیت سایبری خود استفاده می‌کند.

به گفته مسئولین این دانشگاه، این بروزرسانی بزرگ از پاییز کلید می‌خورد.

این کمک موجب پیشبرد و بهبود شرایط دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه خواهد شد، چرا که دانشگاه ایلی‌نوی با این پول می‌تواند تعداد صندلی‌ها برای رشته‌های مختلف این دانشکده را افزایش دهد، رشته‌های جدید ارائه کند و همچنین ساختمان‌های جدید برای این دانشکده احداث نماید.

برنامه امنیت سایبری دانشگاه ایلی‌نوی شامل نظارت بر برنامه درسی، تنظیم همه برنامه‌های تحقیقاتی شخصی و گروهی و تامین امنیت کمک‌های مالی است.

این برنامه همچنین وظیفه زنده نگه داشتن شهرت دانشگاه ایلی‌نوی به عنوان مرکزی نمونه برای آموزش دفاع سایبری را برعهده دارد.

از دیگر وظایف این برنامه می‌توان از سازماندهی اتفاقاتی نظیر رقابت و مسابقه دانشکده دفاع سایبری دانشگاه ایلی‌نوی با دیگر دانشگاه‌ها نام برد.

دانشگاه ایلی‌نوی اولین دانشگاهی است که اقدام به این کار نموده است و برای امنیت دفاعی، تهاجمی و ترکیبی از هر دو برنامه دارد.

فعالیت رو به افزایش هکرها اهمیت امنیت سایبری را نشان می‌دهد و مسئولین امر از نگرانی خود در این زمینه خبر داده‌اند.

سال گذشته ۲۰۹ هزار صندلی برای رشته امنیت سایبری وجود داشته است که انتظار می‌رود میزان تقاضا برای سال ۲۰۱۸ با افزایش ۵۳ درصدی روبه‌رو شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *