معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ادغام دو رشته در دانشگاه امیرکبیر

ادغام دو رشته در دانشگاه امیرکبیر

رییس دانشگاه امیرکبیر از ادغام دو رشته فناوری اطلاعات و کامپیوتر در این دانشگاه خبر داد.

ادغام دو رشته در دانشگاه امیرکبیر

احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: وزارت علوم رشته فناوری اطلاعات و کامپیوتر را با یکدیگر ادغام کرده، بنابراین دانشجویان در قالب همان کامپیوتر جذب این رشته می‌شوند.

وی ادامه داد: احتمالا اسم رشته در دفترچه تغییر کرده باشد در غیر اینصورت جذب دکتری فناوری اطلاعات متوقف نشده است.

رییس دانشگاه امیرکبیر افزود: در مقطع کارشناسی نیز به همین صورت خواهد بود، دانشجویان در این مقطع مدرک کامپیوتر خواهند گرفت و سپس در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شکل پذیرش آن فرق خواهد کرد..

معتمدی در خصوص پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در سال ۹۶ بیان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ از بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دوره روزانه و شبانه دانشگاه‌ها، دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می‌کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور ارتقای کیفی دوره ­های دکتری و حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آیین ­نامه داخلی، تعداد محدودی از فارغ­ التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی­ ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال ۹۷ – ۹۶ بدون آزمون پذیرش می‌کند.

وی یادآورشد:دانشجویان واجد شرایط کارشناسی امیرکبیر می‌بایست حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش­ آموخته شوند و به لحاظ میانگین جزو ده درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. داشتن میانگین کل بالای ۱۶ و حداقل ۱۰۰ واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم (بدون احتساب ترم تابستان ۹۵ – ۹۴) از دیگر شرایط لازم می‌باشد.
 
انتهای پیام/

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری ۹۷/بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *