معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ارسال بیش از 3600 اثر به دبیرخانه‌ جشنواره فارابی

ارسال بیش از 3600 اثر به دبیرخانه‌ جشنواره فارابی

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه ۳۶۳۰ اثر به دبیرخانه نهمین جشنواره بین‌امللی فارابی ارسال شده است، از برگزاری این جشنواره در زمستان امسال خبر داد.

جشنواره فارابی

به گزارش ایسنا، حسین میرازیی امروز در نشست خبری نهمین جشنواره فارابی، اظهار کرد: از ۱۹ اسفند سال گذشته فراخوان این جشنواره آغاز شد که در بخش داخلی تا پایان خرداد ماه دریافت آثار داشتیم و در بخش بین‌الملل نیز تا ۱۵ آگوست (اواخر مرداد ماه) دریافت آثار ادامه دارد.

رییس پژوهشکده  مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در بخش داخلی مکاتباتی با مدیران گروهای آموزشی رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های سطح یک کشور داشتیم تا آثاری را که واجد شرایط شایستگی می‌دانستند، به دبیرخانه معرفی کنند.

وی ادامه داد:‌ همچنین از طریق دانشگاه‌ها، ناشران و انجمن‌های علمی در بخش داخلی اقدام به دریافت آثار کردیم که تا کنون ۳هزار و ۶۳۰ اثر ارسال شده است.

میرزایی فت:‌ از نظر آثار دریافتی جشنواره نهم، رتبه دوم را به خود اختصاص داده و بیشترین آثار طی این دوره‌ها مربوط به جشنواره هشتم بود.

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه 60 درصد آثار دریافتی از سوی افراد حقیقی و ۴۰ درصد از سوی افراد حقوقی (ناشران، دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی) ثبت شده است، اظهار کرد:‌ گروه فلسفه کلام، اخلاق و ادیان با ۵۲۵ اثر بیشترین اثر را داشته‌اند و گروه فقه، اصول قرآن و حدیث با ۴۵۰ اثر رتبه دوم را داراست.

وی افزود:‌ همچنین ۱۸۷۰ کتاب، ۷۷۲ پایانامه، ۵۱۱ رساله دکتری و ۴۵۷ طرح اختتام یافته پژوهشی دریافت شده است.

میرزایی در ادامه با بیان اینکه از جشنواره هشتم با محدود کردن برگزیدگان جشنواره مفهوم نخبگی را برجسته کردیم، گفت: از مجموع ۱۲ گروه حاضر در جشنواره 17 برگزیده داشتیم، در واقع پروتکل سختگیرانه‌ای را برای انتخاب برگزیدگان اعمال می‌کنیم.

میرزایی با اشاره به تعامل و رایزنی با افراد مختلف جهت حضور در این جشنواره، اظهار کرد:‌ در بخش بین‌الملل با کشورهای مختلف تعامل و رایزنی داشتیم و همچنین با سفارت‌خانه‌هایی که در ایران هستند، مذاکره و مکاتبه انجام دادیم.

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی مکاتباتی انجام دادیم که آثار برگزیده در حوزه اسلام‌شناسی به جشنواره معرفی کنند.

میرزایی ادامه داد: تاکنون از کشورهای فرانسه، آلمان،‌ ایتالیا، عراق، مصر، بلژیک و روسیه برای این جشنواره آثار ارسال شده است.

به گفته‌ میرزایی، نهمین جشنواره فارابی در زمستان ۹۶ برگزار خواهد شد، اما فرایند داوری تا پایان پاییز به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *