معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > از ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری تا انعقاد تفاهم‌نامه‌های پژوهشی

از ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری تا انعقاد تفاهم‌نامه‌های پژوهشی

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان گفت: تبدیل دفتر خلاقیت و نوآوری به مرکز خلاقیت و نوآوری و امضای تفاهم‌نامه با سازمان شیلات و سازمان جنگل‌ها و مراتع از برنامه‌های امسال دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی است.

دکتر سیدمنصور سیدنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با تأکید بر این‌ که دانشگاه باید از سمت‌و‌سوی آموزش‌ محوری به پژوهش‌ محوری، تولید ایده، خلاقیت و تبدیل علم به ثروت حرکت کند، اظهار کرد: اگر در دانشگاهی تولید علم انجام می‌شود این علم باید حتماً به تولید ثروت بیانجامد تا روزی برسد که دانشگاه به‌جای تکیه بر منابع دولتی به تولیدات خود تکیه کند.

وی افزود: رسالت دانشگاه به‌عنوان مکانی که نخبگان در آن حضور دارند، گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی است به‌ عبارت دیگر اعضای هیأت‌ علمی در حیطه‌های تخصصی خود و نیز دانشجویان در تشکل‌های دانشجویی باید این فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی را انجام دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان عنوان کرد: امیدواریم تشکل‌های دانشجویی مصوب دانشگاه مانند انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی در حوزه فرهنگی و زیر نظر مدیریت فرهنگی، روشنگری و تحقق‌ بخشی عملی این شعار را در جامعه پیاده کنند.

سیدنژاد ادامه داد: دانشگاه خاتم‌الانبیاء به‌طور خاص از این امر مستثنی نیست همچنین با توجه به محدودیت‌های موجود نمی‌توان کاری فراتر انجام داد اما می‌توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از نیروها و امکانات را مدنظر قرار داد و در این زمینه تلاش کرد.

وی با بیان این‌ که ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های کارآفرین در دستور کار وزارتخانه و همچنین دانشگاه خاتم‌الانبیاء قرار دارد، گفت: حرکتی که در بدو کار در این راستا از سوی دانشگاه انجام شد، تأسیس دفتر خلاقیت و نوآوری ایده تحت‌نظر پارک علم و فناوری خوزستان در سال گذشته بوده است.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان افزود: امسال در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تبدیل این دفتر به یک مرکز خلاقیت و نوآوری در برنامه است. این مرکز بستری جهت حرکت دانشگاه به سوی کارآفرینی، خلق ایده و دانش و تبدیل دانش به ثروت و همچنین بستری برای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

سیدنژاد تصریح کرد: اواخر سال گذشته یک تفاهم‌نامه پژوهشی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان میان دانشگاه و پالایشگاه گاز بیدبلند در بهبهان امضا شد؛ همچنین در حال امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان شیلات کشور به‌منظور تولید و پرورش ماهی‌های متناسب با منطقه با توجه به تخصص اعضای هیأت‌ علمی در این زمینه در راستای توسعه رشته‌های شیلاتی دانشگاه هستیم و امیدواریم این تفاهم‌نامه امسال منعقد و عملیاتی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با سازمان جنگل‌ها و مراتع جهت توسعه رشته‌های جنگل‌داری برنامه‌هایی مدنظر قرار گرفته است در تلاش برای امضای تفاهم‌نامه یا قراردادی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان جهت احیاء و توسعه کیفی طرح گل نرگس به‌عنوان نماد شهرستان بهبهان نیز هستیم.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *