معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > استفاده آسان کم‌بینایان از تلفن‌همراه با عینک هوشمند

استفاده آسان کم‌بینایان از تلفن‌همراه با عینک هوشمند

با استفاده از دستاورد جدید محققان افراد کم‌بینا و مبتلا به اختلالات بینایی می‌توانند از تلفن‌همراه هوشمند به راحتی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، محققان دانشکده پزشکی هاروارد و متخصصان چشم و گوش دانشگاه ماساچوست با بازطراحی سیستم عینگ گوگل، مشکل افراد کم‌بینا هنگام استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند را برطرف کردند.

با استفاده از عینک هوشمند جدید مشکل افراد‌ کم‌بینا در مشاهده آیکون‌ها و متن‌های خطی در تلفن‌های همراه هوشمند برطرف می‌شود چرا که به کمک این عینک می‌توان با استفاده از حرکت سر، قسمت‌های مختلف صفحه نمایش تلفن‌همراه را با بزرگنمایی قابل تنظیم از طریق عینک هوشمند مشاهده کرد.

محققان با آزمایش عملی عینک هوشمند مشاهده کردند که افراد کم‌بینا و با اختلالات بینایی می‌توانند به آسانی با این عینک هماهنگ شده و با قابلیت زوم و چرخش با حرکات سر، بدون هیچ مشکلی از تلفن‌ همراه استفاده کنند.

در این آزمایش داوطلبان به دو گروه و با دو وظیفه مختلف تقسیم شدند. گروه اول تنها از قابلیت زوم معمولی در گوشی‌های هوشمند استفاده کردند و گروه دوم از عینک هوشمند استفاده کردند.

محققان پس از مشاهده نتایج دریافتند گروهی که از عینک هوشمند استفاده می‌کردند در انجام وظایف محول شده تا ۲۸ درصد سرعت بیشتری داشتند. این در حالی است که آنها در کنار افزایش سرعت، راحتی بیشتری را نیز تجربه کردند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *