معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > استفاده از توان نخبگان دانشگاهی برای بومی‌سازی صنایع دریایی

استفاده از توان نخبگان دانشگاهی برای بومی‌سازی صنایع دریایی

پیرو تفاهم‌نامه همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با نیروی دریایی از توان نخبگان دانشگاهی برای بومی‌سازی صنایع دریایی استفاده می‌شود.

صنایع دریایی

به گزارش ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با نیروی دریایی در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله الشریف) درباره تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اقتصاد مبتنی بر دانش و برای استفاده از ظرفیت‌های علمی و زیرساختی دو سازمان در نشست امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی با دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به امضای طرفین رسید.

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برای خدمت‌رسانی بیشتر به نخبگان و پژوهشگران و همچنین ارتقای علمی و تسهیل در تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات اعضای باشگاه، این تفاهم‌نامه را با نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران منعقد کرد.

در این نشست که در فرماندهی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ابتدا کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان به تاریخچه تاسیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اشاره کرد و گفت: حدود ۱۹ سال از تاسیس و فعالیت این باشگاه می‌گذرد و در همین راستا همواره در تلاش بوده‌ایم نخبگان و پژوهشگران را در مسیر ارتقای سطح علمی قرار دهیم.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان همچنین به ظرفیت‌های بالای این تفاهم‌نامه در خدمت‌رسانی به نخبگان و پژوهشگران اشاره کرد و افزود: امیدواریم که این تفاهم‌نامه شروعی برای همکاری بیشتر بین دو مجموعه باشد.

وی با اشاره به تسهیلاتی که برای پژوهشگران و نخبگان باشگاه ارائه می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اعلام ریاست هیات امناء و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه تا سقف ۱۰۰۰ میلیارد تومان، در آینده همکاری‌های علمی و پژوهشی باشگاه با صنعت توسعه پیدا می‌کند و همچنین با توجه به عنایت ریاست دانشگاه و ریاست هیات امنای باشگاه درباره تقویت شبکه نخبگان اقدامات بایسته‌ای به مرحله اجرا درمی‌آید.

امیر دریادار سیاری نیز در این نشست با ابراز خشنودی از عقد تقاهم‌نامه با باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، گفت: این تفاهم‌نامه می‌تواند گامی مهم در ارتباط با پیوند میان صنایع دریایی و دانشگاه باشد و موجب ارتقای پژوهش در این راستا شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این تفاهم‌نامه مقرر شد نیروی دریایی با بهره‌گیری از توان علمی نخبگان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برای بومی‌سازی صنایع دریایی اقدامات لازم را انجام دهد.

برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سواحل مکران، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت موردنیاز با انجام مقدمات قانونی برای تاسیس پژوهشکده مشترک در حوزه صنایع دریایی، ایجاد بستر لازم برای اجرای پروژه‌های مشترک، همکاری در راستای تبیین بایسته تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون امنیت دریا و دریانوردی و … برخی از تعهدات دو طرف بر اساس این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *