معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > استفاده از ظرفیت حوزه علمیه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

استفاده از ظرفیت حوزه علمیه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

حجت الاسلام یحیی کمال
قم – مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه بر استفاده از آموزه‌های دینی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: در این زمینه از ظرفیت حوزه و مبلغان استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یحیی کمال شامگاه شنبه در دوره آموزش مهارت‌های زندگی ویژه مبلغین بومی و اعزامی استان‌های قم، تهران، البرز، خوزستان و کرمانشاه که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آمارهای ارائه شده توسط کارشناسان اجتماعی آسیب‌هایی که در برخی جوامع ما دیده می‌شود زیبنده جامعه اسلامی نیست و لذا مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که برای مقابله با این آسیب‌ها چاره اندیشی کنید.

وی گفت: این دوره‌های آموزشی در راستای عمل به فرمایشات رهبری و کاهش آسیب‌های اجتماعی تشکیل شده است.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و انحرافات اخلاقی را از جمله آسیب‌هایی برشمرد که در برخی استان‌های کشور از رتبه بالایی برخوردار هستند و افزود: وظیفه و رسالت تبلیغی ما اقتضا می‌کند که به صورت جهادی در این مسئله ورود نماییم.

وی با اشاره به اینکه لازم دانستیم تا برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از ظرفیت حوزه و مبلغان استفاده کنیم، عنوان کرد: مأموریت ما در این عرصه این است تا مبلغان توانمند را شناسایی کنیم و با ارائه آموزش‌های لازم و حمایت‌های مورد نیاز زمینه اعزام و حضور آنها را در مناطق فراهم آوریم.

حجت الاسلام کمال با بیان اینکه در این راستا تفاهم نامه‌هایی را با برخی نهادها و مسئولان از جمله ستاد مبازره با مواد مخدر و نهاد ریاست جمهوری به امضا رسانده‌ایم، گفت: ۵ استان قم، تهران، البرز، خوزستان و کرمانشاه به عنوان پایلوت برای این موضوع انتخاب شده‌اند.

وی ابراز داشت: با ظرفیتی که حوزه و مبلغان توانمند دارند می‌توان با استفاده از آموزه‌های دینی و مکتب اهل بیت(ع) آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و دست‌های آلوده‌ای که برای گسترش این آسیب‌ها از خارج و داخل تلاش می‌کنند را قطع کنیم.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: امیدواریم در این دوره‌ها توانمندی لازم برای ورود بهتر و اثر بخش جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و نجات جامعه  را کسب کنیم.

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری/ بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *