معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > اظهار تاسف وزیر بهداشت از مدرک‌ تحصیلی کارمندان مالی وزارت‌ بهداشت

اظهار تاسف وزیر بهداشت از مدرک‌ تحصیلی کارمندان مالی وزارت‌ بهداشت

وزیر بهداشت در مراسم اختتامیه هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری گفت: آموزش ندیدن مدیران زمینه ساز هزینه‌های هنگفت و مشکلات در کل نظام و دولت است.

نبود آموزش مدیران زمینه‌ساز هزینه‌های هنگفت/ اداره بخش مالی دانشگاه با افراد زیر دیپلم

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری اظهار داشت: هر چیزی از مسیر آموزش می‌گذرد و اگر در خدمت به مردم، پیشگیری، بهداشت و درمان توجه ویژه کرده و فرهنگسازی کنیم در سایر بخش‌ها نیر تغییر ایجاد می‌شود که این موضوع به آموزش پزشکی بر می‌گردد.
 
وی افزود: در کل نظام به بخش آموزش کمتر توجه می‌کنیم و مدیران ما آموزش نمی‌بینند و هزینه‌های هنگفتی را که ما می‌توانیم در بخش‌های مختلف هزینه کنیم و آموزش کافی در سطوح مختلف بهداشت داشته باشیم از دست می‌رود.
 

هاشمی گفت: کارشناسان آموزش پزشکی در سراسر کشور برای این که توانمند‌تر شوند تلاش می‌کنند و من از آن‌ها سپاسگزارم و امیدوارم بتوانیم این اقدام را در سایر بخش‌ها نیز عملی کنیم.
 

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت تخصصی‌ترین وزارتخانه است و مسئولیت‌های گسترده‌ای را بر عهده دارد، ولی اگر دوباره آمار را بگویم مایه خجالت و شاید توهین باشد که در بخش مالی که بسیار هم مهم است تقریبا اکثریت همکاران زیر دیپلم هستند و در دانشگاهی دیدم که مدیر مالی تخصصش موسیقی بود.
 

هاشمی تصریح کرد: اگر بیمارستان‌ها خوب اداره نمی‌شوند که انتظار داریم خوب اداره بشود به این دلیل است که بخش‌های نیروی انسانی ما خوب تربیت نمی‌شود و ما برای آموزش کمتر ارزش قائل هستیم.
 

وی افزود: کارشناسان آموزش پزشکی با علاقمندی و تعصب در سطح دانشگاه‌ها و با علم و آگاهی راه مطلوب را در پیش می‌گیرند.
 

وی اظهارداشت: مقایسه آموزش پزشکی در ایران و کشورهای اطراف قابل قیاس نیست، امیدوارم بتوانیم در سال‌های بعد با همین تعصبی که داریم شاهد افزایش رشد آموزش پزشکی، تقویت و انتشار و اتفاقات خوب باشیم.
 

گفتنی است؛ هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری با معرفی پزوهشگران برتر حوزه آموزش پزشکی، معرفی دانشگاه برتر در تولید علم آموزش پزشکی کشور، معرفی برترین‌های حیطه الکترونیک، حیطه مدیریت و رهبری آموزشی، فرایندهای برتر حوزه ستادی وزارت بهداشت و … به کار خود پایان داد.
 
انتهای پیام/

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری ۹۷/بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *