معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > اعداد مندرج در بطریها به معنی قابلیت استفاده چندباره آنها نیست

اعداد مندرج در بطریها به معنی قابلیت استفاده چندباره آنها نیست

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: قابل مصرف چندباره بودن بطری هایی که در انتهای آنها اعداد ۲-۴-۵ قید شده نادرست است.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛سمیره صباح معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو با نادرست دانستن قابل مصرف چندباره بودن بطری هایی که در انتهای آنها اعداد ۲-۴-۵ قید شده است، اظهار کرد: مبنای اعداد مندرج در انتهای بطری های نوشیدنی، مقررات انجمن صنایع پلاستیک بوده و معرف جنس ماده بسته بندی است.

 صباح با اشاره به اینکه طرح چنین مباحث تخصصی و غیر ضروری سودی برای مردم ندارد، ادامه داد: این اعداد قراردادی هستند و معمولا هم در بطری ها درج نمی شوند اما برای اینکه مصرف کنندگانی که برخی اطلاعات را به صورت نادرست دریافت کرده اند از اصل مطلب مطلع شوند یاد آور می شویم عدد ۱ برای ظروف پت یا پلی اتیلن ترفنلات، عدد ۲ برای پلی اتیلن با دانسیته بالا و عددهای ۳ و ۴ به ترتیب مشخص کننده مواد پلی ونیل کلراید و پلی اتیلن با دانستیه کم است.

وی همچنین عددهای ۵ و ۶ مندرج در انتهای بطری ها را تمیز دهنده جنس پلی پروپیلن و پلی استایرن از سایر مواد بر شمرد و در مورد ظروف پلیمری تصریح کرد: جنس آنها هم در بسته بندیی ها و هم پروانه ساخت باید مشخص شود.

این مقام مسئول در اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: مصرف کنندگان هنگام خرید فرآورده های غذایی و آشامیدنی به ظروف اعم از پلیمری و کاغذی توجه کنند و پس از اطمینان از دارا بودن شماره پروانه های بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف آنها اقدام کنند.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *