معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > اعزام دانشجو و ایجاد فرصت مطالعاتی از اولویتهای دانشگاه آزاد است

اعزام دانشجو و ایجاد فرصت مطالعاتی از اولویتهای دانشگاه آزاد است

فرهاد رهبر
سرپرست دانشگاه آزاد گفت: انجام تحقیقات مشترک، اعزام دانشجو و استاد و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی متقابل در دستور کار جدی این دانشگاه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، فرهاد رهبر حمایت از پژوهش در واحدهای تولیدی، افزایش تعامل بین المللی و برقراری عدالت آموزشی را سه راهبرد این دانشگاه بیان کرد و گفت: این دانشگاه به صورت رایگان از فعالیت‌های علمی واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد خدمات علمی و پژوهشی را در اختیار بخش تحقیق این واحدها قرار خواهد داد که حاصل آن ارزش افزوده‌ای است که خلق می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد ادامه داد: باید بتوانیم سهم علم و پژوهش را از تولید ملی افزایش دهیم و هزینه‌های تحقیق و توسعه به سه الی ۴ درصد تولید ناخالص ملی برسد، اما اکنون کمتر از نیم درصد است.

رهبر با بیان اینکه دانشگاه آزاد یک دانشگاه غیر دولتی است و قید و بند دانشگاه‌های دولتی را ندارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد می ‌تواند با مجلس، دولت و سایر قوا و حتی بخش خصوصی تعامل خوبی داشته باشد.

ارائه خدمات رایگان علمی دانشگاه آزاد به واحدهای تولیدی و صنعتی

وی درباره یکی از اولویت‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هر واحد تولیدی و صنعتی بخش تحقیق را راه اندازی می‌کند و دانشگاه آزاد به صورت رایگان خدمات علمی محققان را در اختیارش قرار می‌دهد و حاصل این فعالیت ارزش افزوده‌ای است که خلق می‌شود.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما به دنبال ایجاد فرصت برای پژوهشگران هستیم و می‌خواهیم جرات پژوهشگر را در امر پژوهش و فناوری افزایش دهیم و این کار را با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محقق می‌کنیم.

رهبر گفت: محقق دانشگاهی ما می‌تواند در آموزش، پژوهش، تولید علم، تولید ملی و ایجاد ارزش افزوده محصولات نقش آفرین باشد.

افزایش همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه آزاد

وی برقراری و توسعه تعامل در سطح بین المللی را از دیگر اولویت‌های دانشگاه آزاد بیان کرد و افزود: برای تحقق اهداف دانشگاه آزاد باید بتوانیم سرعت تولید علم و توان علمی را با تعامل بین المللی با دانشگاههای دنیا تنظیم کنیم.

 سرپرست دانشگاه آزاد تاکید کرد: انجام تحقیقات مشترک، اعزام دانشجو و استاد و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی متقابل در دستور کار جدی دانشگاه آزاد اسلامی در تعاملات بین المللی خواهد بود.

برقراری عدالت آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی

رهبر عدالت اجتماعی را از دغدغه‌های جدی جامعه امروز بیان کرد و گفت: عدالت آموزشی نیز از بخش‌های مهم این عدالت اجتماعی است که دانشگاه آزاد در این راستا گام‌های جدی بر می‌دارد.

وی خاطر نشان کرد: عدالت آموزشی به معنای ایجاد فرصت آموزشی برابر در همه مناطق کشور اعم از مناطق محروم و غیر محروم است.

سرپرست دانشگاه آزاد با اشاره به غیر دولتی بودن دانشگاه آزاد و بحث پرداخت شهریه در این دانشگاه گفت: اگر بنا باشد عدالت آموزشی را در پهنه سراسر کشور گسترش دهیم باید برای استعدادهای مناطق محروم که توان ادامه تحصیل ندارند به روش‌های مختلف عدالت را برقرار کنیم.

رهبر با تاکید بر نگاه ویژه به عدالت آموزشی در مناطق محروم، گفت: استعدادها را بویژه در مناطق محروم به صورت بورسیه تحصیلی حمایت در قالب یک برنامه مدون و با استعدادسنجی مناسب حمایت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: کشور از توانمندی این استعدادها در آینده بهره خواهد برد و در آینده این استعدادها به توسعه علمی و ایجاد ارزش افزوده در کشور کمک خواهند کرد.

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *