معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور در مرکز تحقیقات کشاورزی یزد

افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور در مرکز تحقیقات کشاورزی یزد

مرکز رشد واحدهای فناور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد با حضور معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افتتاح شد.

87.jpg

به گزارش ایسنا، «ناصر زرگر» معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در این مراسم با تاکید بر توسعه فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی در روستاها، این مسئله را یکی از عوامل مهم بهبود کیفیت زندگی در روستاها دانست که منجر به عدم خروج جوانان از روستاها می‌شود .

وی با تبریک ثبت جهانی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو، بومی‌سازی بازی‌های محلی یزد را نمونه‌ای از فناوری‌ها برشمرد که با توجه به جهانی شدن یزد می‌توان از منظر اقتصادی و بازاریابی به آن نگریست .

زرگر با بررسی وضعیت موجود در روستاها، تلفیق فناوری با اقتصاد روستاها را ضروری عنوان کرد و آن را یکی از اولویت‌های برنامه‌های توسعه در ایران نام برد .

در این مراسم که مدیر توسعه بازار و ابزارهای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری،‌ مدیر کل دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رییس پارک علم و فناوری یزد و جمعی از مسئولین استان نیز حضور داشتند، «احمدرضا فقیه خراسانی» معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز گزارشی از عملکرد این پارک ارائه کرد.

گفتنی است، پیروی تفاهم ‎ نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت جهاد کشاورزی، موضوع ایجاد مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی در استان یزد در دستور کار قرار گرفت و بعد از عقد تفاهم‌نامه همکاری پارک با مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان یزد، این واحد به بهره‌برداری رسید .

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *