معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > امروز به جرات علمی نیاز داریم

امروز به جرات علمی نیاز داریم

فرهاد رهبر
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی ۴ دهه انقلاب توانستیم در تولید علم و قدرت علمی حرف اول را در منطقه بزنیم اما چیزی که امروز به آن نیاز داریم جرات علمی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، فرهاد رهبر گفت: بدون همدلی، تشریک مساعی و همفکری با اعضای هیات امنا و هیات علمی اعم از آن کسانی که اکنون مسئولیت دارند و یا اکنون مسئولیت ندارند نمی توان به اهداف دست یافت.

وی با استقبال از پیشنهادها و نظرهای همه کسانی که از این دانشگاه بهره مند شده اند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک خانواده بزرگ است که تاکنون ۶ میلیون نفر از آن دانش آموخته اند و در حال حاضر هم یک و نیم میلیون شاغل به تحصیل دارد و باید از دیدگاه های این خانواده بزرگ اعم از کادر هیات علمی، کارکنان و دانشجویان استفاده شود.

سرپرست دانشگاه آزاد عنوان کرد: این دانشگاه پس از گذشت بیش از ۳۰ سال هم در کادرسازی برای اداره کشور موفق بوده است و هم اینکه امروز در درون دانشگاه کسانی هستند که می تواند برای اداره امور دانشگاه کمک کنند.

رهبر خاطرنشان کرد: وظیفه خطیر دانشگاه آزاد اسلامی همان است که رهبر معظم انقلاب فرمودند که کلید پیشرفت هر کشوری علم و فناوری است.

وی با اشاره به اینکه حیات آینده کشور به پیشرفت علمی بستگی دارد و این به معنای تقلید نیست، افزود: تولید علم از گره هایی است که می تواند مشکلات معیشتی مردم را بازکند و باید از این ابزار استفاده کنیم تا علم به ثروت تبدیل شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نوآوری یا همان اجتهاد علمی را نیاز امروز دانشگاهی کشور بیان کرد و گفت: نوآوری و نواندیشی علمی که رهبر معظم انقلاب فرمودند یکی قدرت علمی است و دومی جرات علمی که باید به سمت آن حرکت کنیم .

رهبر اظهار داشت: طی ۴ دهه انقلاب توانستیم در تولید علم و قدرت علمی حرف اول را در منطقه بزنیم و رتبه های خوب در جهان کسب کنیم اما چیزی که امروز به آن نیاز داریم جرات علمی و تبدیل علم به ثروت است که از راهبردهای  این دانشگاه خواهد بود.

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *