معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > انتقاد بسیج دانشگاه علوم پزشکی بهشتی از وضعیت سینمای کشور

انتقاد بسیج دانشگاه علوم پزشکی بهشتی از وضعیت سینمای کشور

تهران- ایرنا – بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از وضعیت سینمایی کشور و اکران فیلم های « من سالوادور نیستم» و «۵۰ کیلو آلبالو» انتقاد کرد.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دراین نامه خطاب به حجت الله ایوبی رئیس سازمان امورسینمایی آمده است:‌ انقلاب ونظام اسلامی از نعمات خداوند متعال بر این خاک پهناور است که خون جوانان بسیاری برای تحقق آن ریخته شد و ادامه و حفظ آن از تکالیف بلاشک نسل های بعد است و لازمه این مهم، توجه و عمل به ارزش های اسلامی در همه ابعاد و ساختارهای این نظام مقدس است.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی وضعیت سینماهای کشور را نه در شان انقلاب و نه در شان یک کشور اسلامی دانست و افزود: با کمال تاسف روز به روز شاهد تولید و پخش تعداد بیشتری از فیلم های ضدارزشی هستیم و کسی جلودار آن نیست و این همان سینمایی است که شهید عزیز ما آوینی بارها هشدار آن را داده و عواقب آن را گوشزد نموده بود، اما وای به حال ما…
این پایگاه بسیج از ایوبی خواست تا دوباره با دید نقد به تماشای فیلم «من سالوادور نیستم» بنشیند و توهین و تمسخر به قشر دیندار و مذهبی را نظاره گرباشد؛ فیلمی که شاید با دیدگاه طنز بر روی پرده سینما قرار گرفت و برهمین پایه آمار بسیار بالایی از فروش بلیط ها را به خود اختصاص داد.
دراین نامه همچنین آمده است:‌ انصاف نیست قشر مذهبی که این روزها مورد حملات مکرر بیگانه قرار می گیرد از خودی، آن هم به این شکل ضربه بخورد. شاید بدترین مورد این فیلم، به تصویر کشیدن یک فرد غیرعادی و قطعاً غیر حقیقی به عنوان یک فرد دیندار و مقید به اصول اسلامی است.
این بسیج دانشجویی درباره فیلم ۵۰ کیلو آلبالو نیزنوشت:‌ گویی نهایت تلاش دراین فیلم به کارگرفته شده تا فحشاء و سبک زندگی غربی را تبلیغ کند که این فیلم یکی دیگر از انبوه فیلم هایی است که سینمای ایران را زیر سوال برده است.
در این نامه از تمسخر حکم اسلامی در مورد نگهداری عده بعد از طلاق و بی ارزش نشان دادن صفحه دوم شناسنامه به عنوان توهین های این فیلم یاد شده و آمده است: متاسفانه به نام آزادی بیان، اجازه توهین به بدیهی ترین و مشخص ترین احکام اسلام داده می شود.
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره هنر و سینمای اسلامی تاکید کرد:‌ دانستن این مسائل، مسئولیت شما را دو چندان می کند و ندانستن آن، حضور شما در این مسولیت را غیر شرعی نموده و عدم اجرای آن به منزله فاصله گرفتن شما و ارگانتان از دین مبین اسلام است.
فراهنگ**۱۰۰۳**۱۷۲۴
همچنین ببینید

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *