معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور به امضای معاون پژوهشی دانشگاه آزاد و رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور رسید.

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی

به گزارش ایسنا، دکتر بیژن رنجبر، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه با سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور گفت: این تفاهم‌نامه شروعی برای همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور است.

وی افزود: تفاهم‌نامه مذکور در راستای جذب و ساماندهی نخبگان و راه‌اندازی مراکز نوآوری و استارتاپ‌هاست.

دکتر رنجبر با بیان اینکه سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور، قشر بزرگی از دانش‌آموزان تا دانشگاهیان را در بر می‌گیرد، گفت: قطعا در این سازمان شناسایی و طبقه‌بندی نخبگان صورت گرفته و ما می‌توانیم از توانمندی‌ها و تجارب این سازمان استفاده کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر لزوم جذب نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری در کشور داریم که بیکار هستند. ما تلاش داریم تا با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های صحیح در حل مشکل بیکاری نخبگان که از اولویت‌هاست، کمک کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با توانمندی‌های بالایی در سطح کشور گستردگی دارد، گفت: این دانشگاه سعی دارد تا با همکاری سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور، گام های موثری در زمینه‌های پژوهشی، علمی و فناوری برداشته و با راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های خصوصی در حل مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان کمک‌های لازم را انجام دهد.

توسعه استارتاپ‌ها و ایجاد اشتغال پایدار

دکتر داود ثمری، مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت در این مراسم، با اشاره به هدف اصلی این تفاهم‌نامه گفت: راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری با نام “پیشرفت” هدف اصلی امضای این تفاهم‌نامه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امروز سعی دارد به سمت دانشگاه حل مسئله پیش رود، گفت: در همین زمینه یکی دیگر از اهداف امضای این تفاهم‌نامه، توسعه استارتاپ‌ها و ایجاد اشتغال پایدار خواهد بود.

دکتر ثمری خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور دارای بازار خوبی برای محصولات شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها هستند.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر را یکی دیگر از اهداف امضای این تفاهم‌نامه دانست و گفت: این صندوق با حمایت از استارتاپ‌ها، کمک شایانی در این زمینه خواهد کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه کارگروه مشترک این تفاهم‌نامه در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل خواهد شد و امور اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه آزاد برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان دکتری

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ویژه این دانشگاه برای تقویت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *