معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > اهداف دانشگاه آزاد فقط با آموزش محقق نمی شود/تکیه بر توان محققان با پرهیز از دسته بندی

اهداف دانشگاه آزاد فقط با آموزش محقق نمی شود/تکیه بر توان محققان با پرهیز از دسته بندی

تهران – ایرنا – سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از راه آموزش نمی توان به اهداف این دانشگاه دست یافت، افزود: تکیه بر توان محققان و پژوهشگران به دور از جناح و دست بندی در تحقق این امر موثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فرهاد رهبر روز سه شنبه در نشست هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی که در محل ساختمان مرکزی برگزار شد، افزود: اعتماد هیات موسس به خصوص آقای ولایتی به اینجانب موجب خواهد شد تا به اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی حوزه های علمی با کمک یکدیگر دست یابیم.
وی گفت: علیرغم نوپا بودن دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشگاه های دیگر، این دانشگاه توانسته با سرعت خوب خود، در مراتب علمی و پژوهشی با کمک اعضای هیات علمی، موقعیت خوبی در کشور رقم زنند.
رهبر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «کلید پیشرفت هر کشور توسعه علم و فناوری است» افزود: حیات آینده ملت به میزان توجه به علم بستگی دارد و دانشگاه آزاد اسلامی توانسته این توجه را اثبات کند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد با اتکا به نواندیشی و توان علمی و قدرت دانشگاه تاکنون توانسته به توان علمی بالایی برسد، از این رو جرات علمی اساتید و دانشجویان باید به مراتب بالاتر برای تولید علم و ثروت باشد.
رهبر افزود: تبدیل ایده به محصول داخلی جرات می خواهد و محققان و پژوهشگران در دانشگاه با کمک هیات موسس این توان را به وجود آوردند تا نسبت به هدف دانشگاه آزاد اسلامی که همان از علم تولید ثروت کنند.
وی با بیان اینکه از راه آموزش نمی توان به اهداف دانشگاه دست پیدا کرد، افزود: تکیه بر توان محققان و پژوهشگران به دور از جناح و دست بندی موثر خواهد بود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر بخواهیم با دست بندی در دانشگاه تحقیق و پژوهش را دگرگون کنیم دچار خلاء خواهیم شد، از این باید از هر گروه، تفکر و دسته در راستای توسعه علم کمک گرفت.
رهبر تصریح کرد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ به نیازهای علمی جمهوری اسلامی ایران و مردم است و توانسته ایم این نیازها را در چند دهه اخیر به خوبی پاسخ دهیم.
ادامه دارد…
فراهنگ ** ۱۰۸۵ ** ۱۴۱۷ ** خبرنگار: سید مهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *