معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ایجاد ساختار جدید معاونت علوم پزشکی در استان‌ها

ایجاد ساختار جدید معاونت علوم پزشکی در استان‌ها

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد تشکیلات جدید علوم پزشکی استان‌ها براساس مصوبه هیئت رئیسه در کشور خبر داد.

دکتر نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا، دکتر محسن نفر  در جلسه ای که با حضور مدیران- کل حوزه و برخی از روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها برگزار شد، اظهار کرد: تشکیلات معاونت علوم پزشکی استان‌ها به منظور تسریع در امور مرتبط با واحدهای دانشگاهی مجری علوم پزشکی در استان‌ها و نظارت بهتر بر عملکرد متناسب با مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نیز حوزه علوم پزشکی سازمان مرکزی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این تغییرات باعث بهره‌گیری بهتر از امکانات و ظرفیت‌های استان‌ها در ارتقای کمی و کیفی رشته‌های علوم پزشکی می‌شود، گفت: در استان‌های واجد شرایط، معاون علوم پزشکی استان در ذیل دانشگاه آزاد اسلامی استان تعریف و مشتمل بر مدیریت‌های توسعه آموزش علوم پزشکی، توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی و توسعه سلامت استان در زیر مجموعه است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در این ساختار، دانشکده‌های علوم پزشکی، مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی واحدهای دانشگاهی استان‌های دارای یکی از رشته‌های دکترای حرفه‌ای، فعالیت خود را تحت نظارت و هماهنگی معاونت علوم پزشکی استان ادامه می‌دهند.

وی بیان داشت: با تشکیل معاونت‌های علوم پزشکی استان برخی از شوراهای مختلف علوم پزشکی از جمله هیات اجرایی جذب علوم پزشکی استان، شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی استان، شورای پژوهشی و شورای انتشارات مستقل علوم پزشکی و نیز کارگروه مربوط به واگذاری خدمات سلامت تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از تقسیم بندی دهگانه مناطق آمایشی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی متناظر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد و گفت: برای هر یک از مناطق آمایشی ده‌گانه حوزه علوم پزشکی دانشگاه، یکی از واحدهای مجری علوم پزشکی به عنوان راهبر آن منطقه انتخاب می‌شود. با این اقدام امکان واگذاری ماموریت‌های جدید در هر منطقه با توجه به ظرفیت‌های علوم پزشکی زیر مجموعه آن فراهم می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه آزاد برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان دکتری

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ویژه این دانشگاه برای تقویت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *