معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > باید در بحث آموزش های جنسی و مهارتی فراتر برویم

باید در بحث آموزش های جنسی و مهارتی فراتر برویم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آموزش سبک زندگی برای جلوگیری از خشونت‌های جنسی از کودکی باید صورت بگیرد و باید در این مورد فراتر برویم.

باید در بحث آموزش های جنسی و مهارتی فراتر برویمبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و سخنگوی وزارت بهداشت صبح امروز در نشست خبری که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: آموزش‌های جنسی و رفتاری باید مطابق فرهنگ و هنر و آداب و رسوم ملی برای افراد مختلف در رده‌های سنی گوناگونی با توجه به معیارهای ملی، صنعتی و دینی و با تایید مراجع ذیربط انجام شود.

 وی عنوان کرد: تعداد قابل توجهی از مهارت‌های زندگی باید قبل از دیپلم و مقطع ابتدایی به کودکان و افراد آموزش داده شود زیرا فراگیری سبک زندگی پس از فارغ تحصیلی از مقطع دیپلم و دانشگاه دیر است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه باید در خانواده‌ها مهارت‌های ارتباطی آموزش داده شود، افزود: بسیاری از مشکلات اعتیاد به خاطر آموزش غیر صحیح نه گفتن فرزندان به دوستان ناباب است که با فراگیری مهارت‌های علمی در بین افراد اجتماع می‌توان از بروز بسیاری از اعتیادها در کشور پیشگیری کرد در کشورهای اروپای غربی که آزادی در آنها زیاد است ۲۵ درصدی از دختران آنها مورد خشونت های جنسی قرار می‌گیرند که متاسفانه نمی‌توان با اعتماد گفت این گونه مسائل و مشکلات در کشور ما صفر است.

وی با بیان اینکه بروز حوادثی مثل حادثه آتنا زنگ خطری برای کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد: باید آموزش‌های کامل و کافی به والدین، خانواده‌ها داده شود تا از بروز این گونه مسائل و خشونت‌های جنسی جلوگیری شود.

حریرچی گفت: بسیاری از خشونت‌ها به وسیله افراد آشنا می‌شود و ما باید آموزش‌ها را در محیط، مدارس، مکان‌های اجتماعی و مساجد انجام شود و در این زمینه اطلاع رسانی خوبی در این زمینه صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *