معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > با جناح‌بندی و گروه بازی نمی‌توانیم دانشگاه را مدیریت کنیم

با جناح‌بندی و گروه بازی نمی‌توانیم دانشگاه را مدیریت کنیم

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع آموزش و پژوهش جناح‌بندی نمی‌شناسد گفت: با جناح‌بندی و گروه بازی نمی‌توانیم دانشگاه را مدیریت کنیم و اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم دانشگاه دچار مشکل خواهد شد بنابراین افراد از هر جناج می‌توانند در دانشگاه حضور پیدا کنند.

فرهاد رهبر

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر فرهاد رهبر در اولین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه علی‌رغم نوپا بودن نسبت به سایر دانشگاه‌های دارای قدمت  توانسته سرعت خوبی را در تولید علم به‌دست بیاورد گفت: امیدواریم با کمک اعضای هیات علمی،کارکنان و دانشجویان این دانشگاه این ارتقاء علمی را سرعت ببخشیم .

وی ادامه داد: بر اساس گفته‌های مقام معظم رهبری کلید پیشرفت در هر کشوری توسعه علم و فناوری است و آینده و حیات هر ملت بستگی به میزان توجه به این حوزه دارد که دانشگاه آزاد تاکنون توانسته این توجه را اثبات کند.

رهبر ادامه داد:‌ نوآوری و نواندیشی دو الزام مهم در حوزه آموزش است که توان علمی و سرعت علمی دو فاکتوری هستند که می‌توانند دانشگاه‌ها را به این موضوع نزدیک کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد:‌ دانشگاه‌ها توانسته‌اند به توان علمی لازم برسند ولی به دلایلی هنوز جرات علمی در بین اساتید به وجود نیامده است؛ چرا که ما نتوانسته‌ایم از علم برای تولید ثروت و ارزش افزوده استفاده کنیم.

رهبر در ادامه با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر نوآوری و اقتصاد دانش بنیان برای تولید ثروت است گفت:‌ تبدیل ایده به محصول دارای ریسک‌ها و خطراتی است که این فرصت را از محققان ما گرفته و در آینده دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه های خود به سراغ این موضوع می‌رود که به توان علمی اضافه کند تا بتوانیم از علم تولید ثروت و ارزش افزوده کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با اشاره به این که با افزایش جرات علمی و تولید ثروت و ارزش افزوده می‌توانیم درامدهای دانشگاه را تامین کنیم افزود:‌ درآمدهای ناشی از آموزش را نمی‌تواند دانشگاه آزاد را کمک کند و تکیه بر درآمدهای پژوهشی می‌تواند اثر گذار باشد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *