معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > برنامه های راهبردی دانشگاه فنی و حرفه ای تدوین شد

برنامه های راهبردی دانشگاه فنی و حرفه ای تدوین شد

تهران- ایرنا- سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: شورای راهبردی که با کمک کمیته های تخصصی وظیفه تهیه برنامه راهبردی این دانشگاه را برعهده دارد، تشکیل شد و این برنامه تا قبل از مهر ماه سال جاری نهایی می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، وزارت علوم روز یک شنبه اعلام کرد که ناصر شمس در نشست خبری که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، تشکیل ستاد تولید و اشتغال، ایجاد بازارچه های فصلی محصولات دانشگاه و گسترش همکاری های بین المللی را از اولویت های خود در افق پیش رو اعلام کرد.
وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در نظر دارد شغل های جدیدی در کشور ایجاد کند و عناوین شغلی را افزایش دهد زیرا هم اکنون حدود ۲۰۰۰ عنوان شغلی در کشور داریم در حالی که در کشورهای دیگر تا ۱۵۰۰۰ عنوان شغلی وجود دارد.
شمس با اشاره به تصویب اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی در مجلس شورای اسلامی برای بازسازی و نوسازی تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: امیدوارم بتوانیم از تمام ظرفیت بالای نیروی انسانی برای تربیت دانشجویان ماهر و ایجاد اشتغال بهره ببریم.
وی گفت: ستاد تولید و اشتغال در دانشگاه فنی و حرفه ای برای برنامه‌ریزی و سیاست گذاری در خصوص تجاری سازی تولیدات دانشجویی تشکیل شده است و دانشگاه این ظرفیت را دارد که برخی از تجهیزات مورد نیاز دستگاههای دولتی، سازمان های خصوصی و دانشگاههای کشور را تولید و تامین کند.
وی افزود: بسترسازی برای شراکت دانشجویان و مدرسان در مزایای محصول تولیدی از برنامه های جدید دانشگاه فنی و حرفه ای است که در حال بررسی مسائل حقوقی و مالکیت مادی و معنوی افراد و دانشگاه در این موضوع هستیم.
وی با اشاره به برنامه دانشگاه فنی و حرفه ای برای راه انداری نمایشگاههای محصولات تولیدی خود در مراکز استانها و برخی نقاط خارج از کشور گفت: از خیّرین آموزش عالی برای مشارکت دعوت کرده‌ایم و با استقبال مواجه شده ایم.
وی از ارائه طرح تکنسین سرباز به وزارت علوم خبر داد.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای درباره فعالیت های بین المللی این دانشگاه گفت: به دنبال این هستیم برای دوره های آموزشی افرادی را از خارج از کشور دعوت کنیم و در حال حاضر با کشور آلمان، فرانسه، عراق و تاجیکستان همکاری داشته ایم و به دنبال جذب دانشجوی خارجی نیز هستیم و اولین گروه دانشجویی از مهر ماه از کشور تاجیکستان در دانشگاه فنی و حرفه ای و همچنین ۱۰ نفر دانشجوی آلمانی در دانشکده شریعتی دختران در تهران تحصیل خود را آغاز خواهند کرد.
فراهنگ** ۹۱۸۷**۱۸۲۳
خبرنگار: حمید بازگشا ** انتشار: طاهره نبی اللهی

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *