معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > برگزاری انتخابات اینترنتی نظام پزشکی مشکلات متعددی را به همراه دارد

برگزاری انتخابات اینترنتی نظام پزشکی مشکلات متعددی را به همراه دارد

عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: امروزه شاهد اصرار بر برگزارى انتخابات اینترنتى با توجیه کاهش هزینه هستیم که می تواند زمینه ساز مشکلات و مسائلی بر روند برگزاری انتخابات باشد.

 

نوید ناصری عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: هر دولتى می تواند تا حدودی از اقتدار سازمان هاى غیر دولتى و مردم نهاد بکاهد و بر اقتدار خویش بیفزاید؛ روش هاى مختلفى براى این امر نیز بیازماید اما اعضاء یک سازمان مردم نهاد نیز این انتظار را دارند که برگزاری انتخابات شان شفاف باشد.

وی عنوان کرد: اهمیت و نگرانى این موضوع زمانى به اوج مى رسد که مجرى انتخابات آن بخشى از دولت بوده و سیاستگذاری هایش به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در تعارض با منافع اعضاء آن سازمان باشد.

ناصری با بیان اینکه کمتر از یک هفته به انتخابات هفتمین دوره سازمان نظام پزشکى مانده و روند برگزارى انتخابات در هاله اى از ابهام باقى است، افزود: علی رغم اعتراضات شورای عالى نظام پزشکى، شخصیت هاى برجسته این جامعه و گروهى از نامزدهاى این انتخابات، هیچ گونه توضیحى از سوى مسئولین این وزارت خانه جهت رفع نگرانى های آن ها نسبت به نحوه برگزارى و صیانت آراء اعضاء و چگونگى رسیدگى به اعتراضات، داده نشده است.

وی با بیان اینکه کوچکترین اعتمادسازى با اجراى موفق نمونه هاى کوچکترى از این نوع انتخابات به دست نیامده است، تصریح کرد: در طول چهار سال گذشته شاهد برخورد پادگانى دولت با جامعه پزشکى و اعمال بیشترین سیاست دستورى در نظام سلامت بودیم.

وی افزود: امروزه شاهد اصرار بر برگزارى انتخابات اینترنتى با توجیه کاهش هزینه و کاهش سفرهاى درون شهرى هستیم که می تواند زمینه ساز مشکلات و مسائلی بر روند برگزاری انتخابات باشد.

ناصری با اشاره به اینکه صرفه جویی در هزینه راه اندازى ساز و کار انتخابات اینترنتى مهم است، عنوان کرد: با انتصاب گروهى از جامعه پزشکى علاوه بر صرفه جویی در بخش های مختلف از نگرانى هاى پنهان بخش دولتى نیز به طور کامل کاسته می شود.

وی یادآور شد: شاید سال ها زمان لازم باشد تا بدانیم تضارب آراء و افکار، عامل مؤثرى در پیشرفت یک مجموعه است و نباید از آن احتراز کرد ؛ امیدوارم در آستانه انتخابات شاهد رفتارى طبیبانه از جامعه پزشکى و در شأن سازمان نظام پزشکی باشیم.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *