معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > برگزاری۳۰ هزار نفر – دوره آموزشی در جهاد دانشگاهی اصفهان

برگزاری۳۰ هزار نفر – دوره آموزشی در جهاد دانشگاهی اصفهان

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: در سال ۹۳ حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر-دوره در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی ثبت نام کردند که این تعداد در سال ۹۴ با ۷۰ درصد رشد به حدود ۳۰ هزار نفر-دوره رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمد مکاری در مراسم پاسداشت مقام معلم که به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: تا سال گذشته چهار مرکز آموزشی در مجموعه جهاد دانشگاهی وجود داشت که در سال ۹۴ یک واحد آموزشی به این تعداد اضافه شد و هم‌چنین در سال ۹۵ نیز یک مرکز دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان خاطرنشان کرد: ۹ گروه آموزشی با ۱۱۰ عنوان دوره در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان فعالیت می‌کنند. ۶۰ درصد گروه‌های آموزشی جهاد گروه زبان انگلیسی و باقی گروه‌های دیگر آموزشی هستند.

مکاری اضافه کرد: سال گذشته تجهیز، بازسازی و رنگ آمیزی مراکز آموزشی با هزینه‌ای حدود ۲۰۰ میلیون تومان انجام شد.

وی اظهار کرد: در سال ۸۴ رتبه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در کشور با ۸۰۰ نفر-دوره ۲۵ بود، اما در سال ۹۴، به رتبه سوم کشور رسید. این موضوع نشان از تلاش و همت مدرسین و کارکنان معاونت آموزشی در سال‌های گذشته است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان افزود: گسترش آموزش‌های کوتاه مدت در چند سال اخیر نشان از اقبال جامعه به این سمت دارد. سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی و … در اختیار مدرسین قرار دارد، مدرسین با رفتارهای غلط نباید باعث فرار و مهاجرت سرمایه‌های انسانی از کشور شوند. مدرسین باید مراقب این موضوع در ارتباط با فراگیران باشند.

مکاری گفت: سعی کنیم مبلغ این موضوع نباشیم که موجب عقب ماندگی و فرار سرمایه‌های انسانی از کشور نشویم.

همچنین منتخب مردم اصفهان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان نقش بسزایی در تربیت نسل‌های آینده دارند. معلمان باید به روز باشند و از علوم عقب نمانند. روش‌های تدریس در حال تغییر است و معلمان باید خود را مجهز به این روش‌ها کنند.

حیدرعلی عابدی با انتقاد از وضعیت مدرک گرایی در کشور، افزود: مدرسین باید سعی کنند تا افراد را توانمند تربیت کنند که در جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌های علوم پزشکی این مهم انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر توانمندسازی در آموزش وجود داشته باشد آنگاه تاثیرگذار خواهد بود و موفقیت حاصل خواهد شد. معلمان نمی‌توانند نسبت به مسایل سیاسی، کشف حقیقت و مسایل اجتماعی بی تفاوت باشند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *