معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > بیمارستان ویژه بانوان در کشور راه اندازی می شود

بیمارستان ویژه بانوان در کشور راه اندازی می شود

مشاور وزیر بهداشت به راه اندازی بیمارستان ویژه بانوان در کشور اشاره کرد و گفت: طراحی این مسئله انجام شده و توجه به این موضوع ضرورت دارد.

بیمارستان ویژه بانوان در کشور راه اندازی می شودبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرحسین کولیوند مشاور وزیر بهداشت در هماش ملی حجاب و عفاف که صبح امروز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء برگزار شد، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اظهار کرد: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه‌هایی که ریشه‌های معرفتی و اعتقادی دارند، باید از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استفاده کرد.

سرپرست اورژانس کشور افزود: برای نهادینه‌ کردن این فرهنگ باید از برنامه‌های عملی جذاب استفاده کرد تا جوانان و نوجوانان با میل و رغبت قوی به سمت حجاب بروند.

رئیس همایش ملی حجاب و عفاف با بیان اینکه در این راه می‌توان از ظرفیت فرهنگی و علمی خانواده‌های شهدا و جانبازان استفاده کرد، گفت: در این راه ما تلاش خود را انجام داده تا در حد توان خود شرمنده خون شهدا نباشیم.

کولیوند عنوان کرد: اصلی‌ترین پیام همایش این است که بتوانیم هرچه بیشتر بحث حجاب و عفاف را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ترویج دهیم.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: واقعیت این است که ما کلام امام، مقام معظم رهبری یا آیات و احادیث بزرگان دینی را در این حوزه سرلوحه کار خود قرار دهیم، این موضوعی است که پرداختن به آن بسیار ضرورت دارد.

وی بیان کرد: این همایش کار بزرگی است ما باید به عنوان متولیان کار بیمارستانی زودتر به این موضوع می‌پرداختیم اما این یک ایراد کاری ما بود.

وی یادآور شد: امروزه شاهد روزافزون جوانان به ویژه بانوان در حوزه‌های مختلف پزشکی و درمانی هستیم که عفاف و حجاب در میان آنها می‌تواند الگویی برای سایر مردم باشد.

مشاور وزیر بهداشت افزود: بیمارستان خاتم الگوی مناسبی از نظر مباحث درمانی و عفاف و حجاب است و ما بر آن شده‌ایم که این فرهنگ غنی را در سایر بیمارستان‌ها هم ترویج دهیم.

کولیوند افزود: مسئولان نباید از مسأله حجاب و عفاف در جامعه غافل شوند؛ چراکه این امر سبب پیشرفت و ارتقاء می‌شود.

وی به راه اندازی بیمارستان ویژه بانوان در کشور اشاره کرد و گفت: طراحی این مسئله انجام شده و توجه به این موضوع ضرورت دارد.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امنیت اخلاقی و معنوی در مراکز درمانی باید مدنظر قرار گیرد، گفت: برخی از بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌های خصوصی نگاه محکمی به مسئله عفاف و حجاب ندارند و باید به سمت رفع این مشکل باشیم.

مشاور وزیر بهداشت با بیان اینکه نزدیک شدن به قرآن و درس گرفتن از آموزه‌های قرآنی و استفاده از آنها در انجام وظایف شخصی و اجتماعی می‌تواند جامعه را از آسیب نگه دارد، خاطرنشان کرد: توجه ما به قرآن در بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان خاتم‌الانبیاء به گونه‌ای است که علاوه بر اقامه نمازهای یومیه در مسجد بیمارستان، کلاس‌های آموزشی و روانخوانی و همچنین کلاس‌های تخصصی قرائت برگزار می‌شود.

وی افزود: ما افتخار داریم که در این بیمارستان به جانبازان و خانواده‌های شهدا خدمت‌دهی داشته و از این ظرفیت فرهنگی و معنوی برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف برای فرهنگ ایرانی، اسلامی بهره‌ می‌گیریم.

انتهای پیام/

برخی مراکز درمانی به موضوع عفاف و حجاب نگاه محکمی ندارند

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *