معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تاثیر اصلی بر دل جوانان را اهل بیت (ع) انجام می دهند

تاثیر اصلی بر دل جوانان را اهل بیت (ع) انجام می دهند

تهران-ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: معتقدم کار و تاثیر اصلی بر دل های جوانان را اهل بیت(ع) انجام می دهند و ما تنها زمینه سازی می کنیم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجت الاسلام محمد محمدیان در جلسه شورای سیاستگذاری عمره و عتبات دانشگاهیان اظهارداشت: زحمات بسیاری کشیده شده است تا دانشجویان با آرامش و امنیت راهی عتبات عالیات شوند و خاطرات خوشی برای آنان رقم بخورد و با دست پر نیز از آن بازگردند.
وی تصریح کرد: دانشجویان افرادی هستند که اگر نقطه ضعفی مشاهده کنند، سریعا منعکس می کنند اما در زمینه عتبات دانشگاهیان تقریبا هیچ مشکلی گزارش نشده است و این به خاطر مدیریت و درایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان است که به این مقوله نگاه اداری ندارند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: همراهی بسیار خوبی از سوی دستگاهها و نهادها در حال انجام است و هیچگاه مسئولان ستاد گلایه ای از عدم همکاری نهادها و دستگاه ها نداشته اند.
همچنین حجت الاسلام محمد فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این نشست با اشاره به اینکه شعار سال ۹۶ ستاد، تفکر فاطمی و اقدام حسینی انتخاب شده است، اظهارداشت: برنامه ها و اقدامات ستاد براساس این شعار که ذیل شعار «اقتصاد مقاومتی، کار و اشتغال» انتخاب شده مقام معظم رهبری است، برنامه ریزی و اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه بیش از دو هزار نفر از اساتید تاکنون ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: ۱۳ هزار پسر دانشجوی مجرد، بیش از ۱۵ هزار دانشجوی متاهل و ۱۲ هزار دانشجوی دختر مجرد و ۳ هزار کارمند دانشگاه ثبت نام کرده اند که مجموع این رقم به انضمام افراد همراه به بیش از ۷۷ هزار نفر تاکنون می رسد.
وی با بیان اینکه در این دوره بیش از ۱۴ هزار دانشگاهی از بازه ۱۵ مرداد تا ۸ آبان عازم عتبات عالیات می شوند، گفت: هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از بهمن ماه برگزار می شود.
فقیهی با بیان اینکه ۶۶ درصد از افرادی که در این دوره ثبت نام کرده اند، تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند، افزود: افزایش سهمیه اعزام دانشجویان به جهت نبود هتل های مناسب برای اسکان زائران دانشگاهی و از دست رفتن تمرکز، مقدور نیست، به همین جهت کیفیت را فدای کمیت نمی کنیم.
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در این نشست، مسئولان حاضر پیرامون اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در دوره شانزدهم، برنامه ریزی پیرامون اعزام در دوره هفدهم، اربعین، اعزام های ارزان قیمت و غیره به بحث و تبادل نظر پرداختند.

** تمام افرادی که ثبت نام عتبات کنند، نیابتا زائران امام حسین(ع) می شوند
حجت الاسلام علی منصورآبادی؛ معاون فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن معرفی طرح زیارت نیابتی، به بیان جزئیات این طرح پرداخت و گفت:در شانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان ۸۸ هزار و ۸۷ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور متقاضی اعزام به عتبات بودند که حدود ۱۳ هزار نفر از ایشان به قید قرعه انتخاب و به عتبات عالیات اعزام شدند.
وی گفت: با توجه به حجم گسترده استقبال دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات و محدودیت ستاد در اعزام ،برنامه ریزی کردیم و طرح ‘زیارت نیابتی’ را راه اندازی کردیم؛ به این ترتیب هر زائر دانشگاهی که اعزام می شد، نایب الزیاره تعدادی از کسانی بود که در قرعه کشی انتخاب نشده بودند.
منصورآبادی در خصوص اجرای این طرح در دوره هفدهم نیز گفت: اعزام دانشگاهیان به عتبات در این دوره از مرداد ماه آغاز می شود که طرح زیارت نیابتی در این دوره نیز اجرا خواهد شد و خواهران دانشجو نایب الزیاره خواهران و برادران دانشجو نایب الزیاره برادران دانشجو می شوند.
معاون فرهنگی ستاد خاطر نشان کرد :امیدواریم با این طرح واسطه ای جهت تجدید میثاق دانشگاهیان کشور با حضرات معصومین(ع) و طلب حوائج دنیوی و یا اخروی، برای قشر دانشگاهی باشیم.
گفتنی است؛زیارت نیابتی به همه اعضای کاروان (زائر، مدیر و روحانی) تعلق می گیرد و هر زائر نائب الزیاره ۳۰ نفر از دانشگاهیان خواهد شد.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۸۲۳ خبرنگار: حمیدرضا بازگشا** انتشار: طاهره نبی اللهی

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *