معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تاکید برگسترش روابط میان دانشگاه های شریف و شینهوآ چین

تاکید برگسترش روابط میان دانشگاه های شریف و شینهوآ چین

تهران-ایرنا- هیأتی متشکل از اساتید و دانشجویان دانشگاه شینهوآ کشور چین ضمن بازدید از دانشگاه صنعتی شریف برگسترش روابط آکادمیک و فرهنگی تاکید کردند.

به گزارش ایرنا روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف روز دوشنبه اعلام کرد : پرفسور هو یو، رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه شینهوآ و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی این دانشگاه اعضای این هیأت علاقه مند برای توسعه همکاری ها در زمینه های مهندسی و علوم انسانی با ایران را تشکیل می دادند.
این هیأت ضمن بازدید از پژوهشکده علوم و فناوری نانو و مجتمع خدمات فناوری با تعدادی از اساتید و مسئولین دانشگاه نیز دیدار داشتند.
در این جلسه رئیس دانشکده انرژی، و استادانی از دانشکده مهندسی برق، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده مدیریت و اقتصاد و دانشکده مهندسی شیمی و نفت میزبان این هیأت چینی بودند.
محمد باقر غفرانی سخنرانی خود را با عنوان ‘ طرح کلی تحصیلات عالی در ایران با تاکید بر دانشگاه شریف’ ایراد کرد. همچنین ژائو چوآنگ، توضیحاتی در خصوص دانشگاه شینهوآ ارایه و به معرفی فعالیت های این دانشگاه پرداخت.
طرفین در خصوص پدیده فرار مغزها که از مشکلات هر دو کشور است به گفت و گو نشسته و به ارائه نظرات و راه حل های پیشنهادی خود پرداختند؛ در نهایت نیز ابراز امیدواری کردند که این جلسه منجر به گسترش روابط سازنده علمی و فرهنگی میان دو دانشگاه در آینده ای نزدیک شود.
دانشگاه شینهوآ بهترین دانشگاه کشور چین است و در رده بندی QS سال ۲۰۱۷ رتبه ۲۴ جهانی را به دست آورده است؛ به علاوه، دانشگاه صنعتی شریف هم اکنون همکاری های بین المللی فعالی با دانشگاه شانگهای چین و HKUST هنگ کنگ دارد.

** مدیر جدید روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف معرفی شد
رئیس دانشگاه در جلسه ای ضمن تقدیر از تلاش های محمدرضا هرمزی نژاد، محمدرضا تابش پور را به عنوان مدیر جدید روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف معرفی کرد.
محمود فتوحی در این جلسه از دوره مدیریت هرمزی نژاد به عنوان دوره ای بسیار موفق یاد کرد و افزود: نحوه عملکرد او باعث ایجاد تغییر ماهیت روابط عمومی دانشگاه شد و پیگیری و علاقه مندی وی در رسیدگی به امور دانشگاه همواره منشا اثرات مثبت و سودمند بود.
شایان ذکر است رییس دانشگاه چندی پیش طی حکمی هرمزی نژاد را به عنوان مدیر امور پژوهشی دانشگاه منصوب کرده است.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۸۲۳ خبرنگار: حمیدرضا بازگشا ** انتشار: طاهره نبی اللهی

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *