معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تربیت متخصصان طب ایرانی در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور

تربیت متخصصان طب ایرانی در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور

خدادوست گفت: اکنون در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی، متخصصان طب ایرانی در ۸ دانشگاه علوم پزشکی، داروساز سنتی تربیت می‌شوند.

تربیت متخصصین طب ایرانی در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی کشوربه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود خدادوست مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی، متخصصان طب ایرانی در هشت دانشگاه علوم پزشکی، داروساز سنتی و در هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور، دانشجویان رشته تاریخ پزشکی تربیت می شوند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۲۰ متخصص طب ایرانی در کشور تربیت شده اند که  به عنوان اعضای هیئت علمی در ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور به تربیت متخصصان طب ایرانی می پردازند.

خدادوست تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ دستیار دکتری تخصصی طب ایرانی در کشور در حال تحصیل هستند اما پیش بینی شده که وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه کشور، خدمات طب ایرانی را در نظام سلامت ادغام کند و این ادغام به این معنی است که همه دست اندرکاران حوزه سلامت باید با آموزه های طب ایرانی آشنا شوند.

وزارت بهداشت مصمم است، طب ایرانی را در نظام سلامت ادغام کند

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت افزود: گسترش آموزه های طب ایرانی را از سطح خانه های بهداشت تا سطح تخصصی و فوق تخصصی آغاز کرده ایم و علاوه بر اینکه در ۹ دانشگاه علوم پزشکی، آموزه های طب ایرانی و حفظ الصحه را به به‌ورزان آموزش می دهیم تا در سطح مردم این آموزه ها را اشاعه دهند، ۲ واحد درسی برای گروه های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، توانبخشی، پرستاری، مامایی و تغذیه گنجانده شده است.

خدادوست افزود: دو واحد درسی طب ایرانی به عنوان واحد اجباری برای دانشجویان باید گذرانده شود، همچنین یک دوره کارورزی یک ماهه برای دوره انترنی پزشکان عمومی به عنوان یکی از واحدهای الکتیو برگزار می شود.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت مصمم است، طب ایرانی در نظام سلامت را ادغام کند و بنا نیست که با ۱۰۰ فارغ التحصیل طب ایرانی، اقدام به توسعه این طب کنیم بلکه باید این آموزه ها را در همه سطوح نظام سلامت گسترش دهیم.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت یادآور شد: برای پزشکان عمومی دوره های مهارتی استفاده از آموزه های طب ایرانی در نظر گرفته ایم و تا کنون سه دوره در تهران، همدان و مشهد برگزار شده است.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه آزاد برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان دکتری

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ویژه این دانشگاه برای تقویت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *