معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تشریح جزئیات «همایش دبیران کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان»

تشریح جزئیات «همایش دبیران کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان»

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم با تشریح جزییات برگزاری اولین"همایش دبیران کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان" گفت: این همایش روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۵ و ۲۶ تیر ماه جاری در تبریز برگزار می‌شود.

دکتر یعقوبی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم

دکتر یعقوبی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: اولین “همایش دبیران کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان” در روزهای یکشنبه ۲۵ و دوشنبه ۲۶ تیر ماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود. در واقع حدود دو سال است که این کانون‌ها در دانشگاه‌ها راه‌اندازی شدند و هدف این است که در این نشست عملکرد کانون‌ها در طی یکسال گذشته مورد تبادل قرار بگیرد و دبیران کانون‌ها گزارشی از برنامه‌های خود ارائه بدهند.

وی در ادامه تصریح کرد: در همایش فوق، چالش‌ها،‌ فرصت‌ها و مشکلات بر سر راه فعالیت‌های بهتر کانون‌ها با حضور مدیران وزارت علوم طی نشست دو روزه مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد. بطوری‌که در روز اول بحث آموزشی در خصوص نقش همیاران در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای فضای دانشگاه بررسی می‌شود.

به گفته مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم،‌ اخیرا سازمان‌های جهانی نظیر سازمان جهانی بهداشت بسیار بر مفهومی به نام خودمراقبتی تاکید دارند؛ به این معنی که افراد ابتدا سعی کنند از خودشان مراقبت کنند، بعد از آن به نزدیکان و اطرافیانشان کمک کنند و مراقب سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی خود باشند.

دکتر یعقوبی گفت:  کانون‌های فوق تاکنون در بیش از ۱۲۰ دانشگاه دولتی و غیردولتی تشکیل شده است و بیش از ۸۰۰۰ نفر عضو دارد که این موضوع یک ظرفیت بسیار خوب برای ترویج فرهنگ خود مراقبتی در فضای دانشگاه‌ها است تا دانشگاهیان هم به سلامت جسمی (تغذیه، استراحت و تفریح)خود اهمیت بدهند و  هم اینکه به مسایل روانی و معنوی توجه داشته باشند. بطوریکه مشکلات روانشناختی را بدانند و علایم آن را بشناسند و اگر این علایم را در خودشان می بینند به متخصصان بهداشتی و درمانی مراجعه و از این خدمات استفاده کنند.

مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: لازم است دانشگاهیان به ابعاد سلامت معنوی و اجتماعی نیز بپردازند و فعالیت‌هایی مثل نماز، خواندن قرآن و دعا می‌تواند به سلامت معنوی دانشگاهیان کمک کند و همچنین تعامل با افرادی مثل نزدیکان، اعضای خانواده، زندگی با دوستان، همکلاسی و اساتید می‌تواند به سلامت اجتماعی آنها کمک کند و کانون همیاران می‌تواند یک ظرفیت بی‌بدیل برای ارتقای سلامت جامعه دانشگاهی به شمار برود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *