معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تصویب برنامه درسی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» در دانشگاه علمی کاربردی

تصویب برنامه درسی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» در دانشگاه علمی کاربردی

برنامه درسی دوره کاردانی ناپیوسته فنی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» در دانشگاه جامع علمی کاربردی به تصویب رسید.

دانشگاه علمی و کاربردی

به گزارش ایسنا، در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی برنامه درسی دوره کاردانی ناپیوسته فنی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» به تصویب رسید.

هدف از اجرای دوره کاردانی فنی سیستم‌­های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد، تربیت متخصصان نگهداری و تعمیر سیستم‌­های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد مورد نیاز صنعت بالگردی نظامی و غیر نظامی کشور با استفاده از امکانات آموزشی و پشتیبانی آموزشی موجود منطبق بر استانداردهای آموزشی فنی و پروازی صنعت بالگردی مورد تایید هواپیمایی کشوری و مدیریت استاندارد پرواز هوانیروز است.

از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان این رشته، عیب‌یابی و تعمیر و انجام بازدیدهای فنی در سطح رده سازمانی سیستم­‌های ارتباط و ناوبری بالگرد، شناخت فناوری‌های نوین سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد (مانند جی.پی‌.اس و ضبط راکال و …)، اجرای مقررات ایمنی فردی و کارگاهی، رعایت استانداردها، سوابق، آیین‌نامه‌ها و فرم‌ها است. دانش‌آموختگان این رشته می‌توانند به عنوان کاردان فنی سیستم‌­های ارتباطی بالگرد و کاردان فنی سیستم­‌های ناوبری بالگرد مشغول به کار شوند.

برخی از دروس تخصصی دوره کاردانی فنی سیستم­‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد شامل کاربرد سیستم‌های اتوماتیک و حفظ تعادل پرواز، پرواز اتوماتیک بالگرد، عیب‌یابی و رفع عیب سیستم‌های ارتباط و ناوبری بالگرد، سیستم‌های ارتباط هوایی بالگرد آموزش در محیط کار دوره، مشتمل بر ۵۱۲ ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی خواهد بود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *