معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تصویب طرح منطقه ای دانشگاه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

تصویب طرح منطقه ای دانشگاه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

تهران – ایرنا – طرح منطقه بندی دانشگاه آزاد اسلامی براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضا هیات امنای این دانشگاه به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، نوزدهمین جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه به ریاست علی اکبر ولایتی و با حضور اعضای هیات امنا و همچنین علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه برگزار شد .
در ابتدای این جلسه ولایتی با اشاره به ضرورت توجه به اسناد بالادستی و برنامه ریزی دقیق به منظور دستیابی به جایگاه دقیق علمی به ویژه در زمینه هایی که به تصویب رسیده است، در خصوص دستورات جلسه از جمله طرح منطقه‌ای نمودن دانشگاه و اصلاح و تکمیل ساختار آن در جهت تمرکز زدائی و چابک سازی، تعیین تکلیف دفاتر خارج از کشور و برخی از امور اقتصادی از جمله ساماندهی شورای اقتصاد دانش بنیان مطالبی را ارائه کرد.
در ادامه، نوریان نیز با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت های کیفی و ساماندهی برخی مشکلات و معضلات موجود در سطوح مختلف، در تمامی موارد مطرح شده، طرح‌های و پیشنهادات لازم را ارائه داد و اعضا نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
در این جلسه مقرر گردید اقدامات لازم به منظور منطقه بندی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آمایش سرزمینی برنامه ریزی شود و به اجرا در آید ضمن آن که در ارتباط با دفاتر و شعب خارج از کشور نیز در خصوص مناطقی همچون افغانستان، عراق، لبنان، سوریه، جمهوری آذربایجان و… و به طور خاص کشورهای همسایه اقدام و برنامه ریزی لازم برای تاسیس و توسعه انجام و شعب موجود در برخی کشورها نیز ضمن آسیب شناسی و بررسی دقیق شرایط، مراکز زیانده و بی اثر که کارایی لازم را ندارند و خساراتی را نیز به دنبال داشته اند، تعطیل گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین برخی مسائل اقتصادی از جمله بازنگری و تقویت شورای اقتصاد دانش بنیان نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ملاحظات و پیشنهادات مربوطه به تصویب رسید.
سیام**۹۳۱۴**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:زهره محتشمی پور

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *