معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تعطیلی رسانه در سایه ازدست دادن مخاطب رخ می دهد

تعطیلی رسانه در سایه ازدست دادن مخاطب رخ می دهد

تهران – ایرنا – یک فعال رسانه، مخاطب را سرمایه اصلی رسانه ها عنوان کرد و گفت:‌ تمام شدن و تعطیلی کار یک رسانه به معنی پایان فعالیت نیست بلکه در سایه از دست دادن مخاطب شکل می گیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مهدی فضائلی روز یکشنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای کانون انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران گفت: امروز رسانه های کشور با چالش های فراوانی مواجه هستند که باید آن را در نشستی مجزا صحبت و پیگیری و آسیب شناسی کرد.
وی با اشاره به ظهور و بروز شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به عنوان رسانه های جدید ، اظهار داشت: رسانه‌های رسمی کشور در فضایی که شبکه‌های اجتماعی هم به موضوع اطلاع‌رسانی و کار رسانه‌ای ورود کرده‌اند نیاز دارند که مزیت هایی برای خود مهیا کنند تا ماندگار شوند.
این پیشکسوت رسانه اضافه کرد: رسانه‌های جدید امروز با امواج سنگینی در حال درنوردیدن فضای رسانه‌ای هستند و برغم فرصت هایی که به وجود آورده‌اند، دارای نقاط ضعفی نیز هستند.
به گفته وی در این فضای رقابتی و رسانه ای، نیاز است رسانه‌های مکتوب و رسمی با کیفی سازی کار و فعالیت های مضاعف وضعیت فعلی خود را ارتقا دهند.
فضائلی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز دیگر فردی به دنبال خواندن گزارشهای تفصیلی و تحلیل های ویژه در شبکه‌های اجتماعی نیست، اظهار داشت: سبک محتوای این شبکه ها نیز از متن به سمت صوت، تصویر و ویدئو در حال تغییرات است.
این فعال رسانه ای خاطرنشان کرد: امروز مانند گذشته نیست که رسانه‌ها حتی بتوانند با انتشار مصاحبه‌های جعلی با افراد تخیلی اقدام به انتشار خبر کنند.
این فعال رسانه ای تصریح کرد: امروز کیفیت مطبوعات کشور در سطح مطلوبی قرار ندارد و نیاز به کیفی سازی و ارتقا به ویژه از لحاظ تولید محتوای دارد.
وی افزود: منظورم این نیست که زمینه جعل برچیده شده بلکه رسانه‌های رسمی برای حفظ رسالت حرفه‌ای خود باید اقدام به ارتقای کیفیت محتوای خود کنند.
فضائلی در ادامه درباره ارتقای کیفیت محتوای رسانه‌ای هم گفت: علاوه بر آموزشهای کلاسیک باید آموزشهای مکمل مبتنی بر تجربه نیز در رسانه‌ها باشد تا اهالی رسانه با موضوعاتی از قبیل قوانین مختلف از جمله قانون اساسی، جریانهای سیاسی کشور، انواع آموزش حرفه ای آشنا شوند زیرا اگر خبرنگاران و روزنامه‌نگاران توانمندی و ظرفیت های مورد نیاز را نداشته باشند، نمی‌‌توانند یک روزنامه‌نگار خوب باشند.
این فعال رسانه‌ای در عین حال گفت: این ضرورت و الزام برای نیروهایی که دل در گرو انقلاب دارند، بیشتر است از این رو باید دانست جنانچه در صدد حفظ پرچم دین هستیم برای ارتقای کارها باید کیفیت را بالا برد.
در ادامه این برنامه از خدمات و تلاش های حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد ، محمد مهدی فرقانی استاد پیشکسوت رسانه، و گیتا علی آبادی رییس دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه وزارت ارشاد تجیلی شد.
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای کانونهای انجمن های صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران روز یکشنبه با حضور محمد خدادی مدیرعامل ایرنا، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی فرقانی رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و جمعی از دست اندرکاران رسانه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
در ادامه این مراسم برگزیدگان این دوره جشنواره معرفی و با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شدند.
فراهنگ ** ۱۳۵۵ ** ۱۸۲۳ خبرنگار: علی اکبر قزوینیان* انتشار: طاهره نبی اللهی

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *