معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تعیین سهم محصولات از اقتصاد زیستی در سال جاری

تعیین سهم محصولات از اقتصاد زیستی در سال جاری

مدیر گروه تولید، تجارت و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تبیین معرفی اقتصاد زیستی در سال جاری خبر داد و گفت: در این طرح سهم هر یک از حوزه‌های زیستی در اقتصاد زیستی تعیین خواهد شد.

زیست فناوری

به گزارش ایسنا، حمیدرضا طهوری با اشاره به اقدامات گروه تولید، تجارت و بازار ستاد توسعه زیست فناوری در سال جاری گفت: علاوه بر ایجاد کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های پزشکی، کشاورزی، صنعت، محیط زیست، ساخت تجهیزات و واکسن‌های انسانی و دامی، در اوایل سال جاری اقتصاد زیستی در ایران (بیواکونومی) معرفی خواهد شد.

وی افزود: به این معنی که آنچه در اسناد بالا دستی به عنوان هدف کمی تولید و سهم بازار ایران از محصولات زیست فناوری تعیین شده، تشریح خواهد شد.

به گفته طهوری، در این برنامه سهم هر یک از حوزه‌های پزشکی، کشاورزی، صنعت، محیط زیست، ساخت تجهیزات و واکسن‌های انسانی و دامی از اقتصاد زیستی و همچنین عناوین محصولات مورد نظر و برنامه سالانه برای تحقق تولید و فروش این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی از سال ۹۶ تا ۱۴۰۴ تعیین خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح کشور شاهد افزایش آهنگ رشد زیست فناوری متناسب با هدف گذاری ۲۵ میلیارد دلاری زیست فناوری تا سال ۱۴۰۴ باشد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

کارت کنکور دکتری ۹۷ منتشر شد/ امکان دریافت کارت تا پنجشنبه

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از امروز اول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *