معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تغییر ماهیت فعالیت پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه خوارزمی

تغییر ماهیت فعالیت پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه خوارزمی

رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه خوارزمی از برنامه های این دانشگاه برای تغییر ماهیت فعالیت‌های پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه خوارزمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، دکتر عبداللهی در نشستی که با حضور مدیران و فارغ‌التحصیلان پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه خوارزمی و رییس این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه از دانشگاه به عنوان یک سیستم اجتماعی یاد می‌شود، گفت: ارتباط بین دانشجویان و اساتید یک ارتباط فرآیندی نیست بلکه این ارتباط واکنشی دوسویه است. از طرفی دیگر دانشگاه‌ها پیامد دارند و نمی‌توان برای تولیدات دانشگاه عمر مشخصی تعیین کرد.

وی افزود: دانشگاه خوارزمی سعی می‌کند در این فرآیند دو سویه بستری را برای برقراری ارتباطات چندسویه با پردیس‌ها برقرار کند. عملکرد پردیس‌ها باید با عملکرد سایر دانشکده‌ها تفاوت داشته باشد و قصد داریم پردیس‌ها را از وضعیت فعلی که دانشجو پذیرش می‌کنند به سمت پژوهش و ارتباط با بخش بیرونی جامعه تغییر دهیم.

لزوم حفظ پردیس‌ها برای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه

بر اساس این گزارش، رییس دانشگاه خوارزمی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه یکی از اصول اساسی پویایی سازمان‌ها تطبیق با تحولات محیط است، افزود: من مدیریت خود را با این باور آغاز کردم که دانشگاه باید خود را با نیازهای محیط و تحولات جامعه وفق دهد. از طرف دیگر منابع دانشگاه خوارزمی ملی و دولتی است و چنانچه نتواند در جهت رفع نیازهای جامعه و مردم فعالیت داشته باشد نمی‌تواند پاسخگوی مردم و خداوند باشد.

سبحان‌اللهی ادامه داد: دانشگاه خوارزمی سعی می‌کند فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را با نیازهای جامعه تطبیق دهد که در این راستا در دو سال اخیر اقدامات زیادی از جمله رشته‌های میان رشته‌ای، امضای تفاهمنامه با دستگاه‌های اجرایی، اجرای تفاهمنامه‌های قبلی و … انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه پردیس‌های بین‌الملل برای رسیدن به اهداف دانشگاه بسیار کمک‌کننده هستند، گفت: مسئولیت افرادی که در پردیس‌های بین‌الملل فعالیت می‌کنند با دانشجویان مقطع کارشناسی متفاوت است. گاهی صحبت‌هایی در وزارت علوم مبنی بر جمع‌آوری پردیس‌ها مطرح می‌شود اما به نظر من ضرورت دارد پردیس‌ها برای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه حفظ شوند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *