معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تقویت فضای ابرکامپیوتری با همکاری کشورهای خارجی

تقویت فضای ابرکامپیوتری با همکاری کشورهای خارجی

دبیر کنگره TopHPC از ایجاد هم‌افزایی در فضای ابرکامپیوتری با همکاری تعدادی از کشورهای فعال در این زمینه خبر داد.

لیلی میرطاهری دبیر کنگره TopHPC در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: این کنگره جزو سه کنفرانس برتر دنیا محسوب می‌شود و مدت ۲۴ سال است که در اروپا برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در واقع پس از سه سال رایزنی که با کمیته ایتالیایی داشته ایم، این کنگره در کشورمان با حضور کشورهایی از جمله آمریکا، آلمان، فرانسه، ژاپن و ایران برگزار می‌شود.
دبیر این کنگره افزود: این کنگره از روز دوشنبه میان ایران و کشور ایتالیا برگزار شده و از متخصصان زیادی دعوت به عمل آمده است. از طرفی شرکت‌های صنعتی و صنایع پتروشیمی و غیره در این کنگره حضور دارند.
وی در ادامه گفت: در واقع هدف از این کنگره ایجاد هم‌افزایی در فضای ابرکامپیوتری و حوزه سیستم‌های محاسباتی کلان‌مقیاس و کلان‌داده و حوزه‌های راهبردی علوم و مهندسی کامپیوتر است که گستره وسیعی از علوم و صنایع مختلف وابسته به نتایج تحقیقات و تولیدات این حوزه وابسته است.
دبیر این کنگره اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه این کنگره برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود، استقبال خوبی از سوی متخصصین و علاقه‌مندان صورت گرفته است.
میرطاهری در ادامه در خصوص سیستم HPC تصریح کرد: این سیستم زیر مجموعه‌های مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به سیستم‌های ابرکامپیوتری اشاره کرد. در واقع این سیستم‌ها به فضای مناسبی برای انتقال حجم بالای داد‌ه نیاز دارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر، ما به سمت داده هایی با حجم بالاتر در صنایع مختلف در حال حرکت هستیم و این داده‌ها روزبه روز پیچیده می‌شوند.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

ثبت‌نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *