معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > توسعه نظام آموزشی پژوهشی و تربیت محور در حوزه خواهران

توسعه نظام آموزشی پژوهشی و تربیت محور در حوزه خواهران

حوزه خواهران
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: یکی از برنامه های شاخص این مرکز گسترش نظام آموزشی پژوهشی و تربیت محور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین رضا اسکندری در مراسم تجلیل از اساتید مدارس علمیه خواهران یزد گفت: اساتید، رکن اصلی حوزه های علمیه را تشکیل می دهند و هر چه از نظر اخلاقی و نگاه اجتماعی و سیاسی توانمند باشند، طلاب رشد بیشتری خواهند داشت.

وی افزود: یکی از برنامه های شاخص این مرکز گسترش نظام آموزشی پژوهشی و تربیت محور است چراکه امر تربیت مهمترین مساله در حوزه های علمیه و جامعه بشمار می رود.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، رسالت مهم حوزه ها را تربیت عالم ربانی بیان کرد و گفت: اگر عالم ربانی تربیت کنیم برای جامعه مفید است و علم در صورت قرار گرفتن در مسیر تعالی و تربیت دینی ارزشمند است.

اسکندری با تاکید بر اینکه همه ارکان حوزه باید نقش فرهنگی و تربیت ایفا کنند و فضای فیزیکی مدرسه هم باید فرهنگی و تربیتی باشد، عنوان کرد: آموزش و پژوهش نیز باید در مسیر تربیت طلاب قرار گیرد و اگر این موضوع به خوبی انجام شود، بانوان طلبه در جامعه و خانواده خود تاثیر گذار خواهند بود.

وی در خصوص بهره مندی حوزه های علمیه خواهران سطح دو از اساتید خانم، افزود: در گذشته قریب به ۹۵ درصد از اساتید مدارس علمیه خواهران، اساتید برادر بودند اما اکنون تقریبا مدارس خواهران سطح دو به خودکفایی رسیده اند و از اساتید زن در تدریس بهره مند می شوند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور از حوزه علمیه برادران خواست تا با ارائه آموزش های لازم به بانوان طلبه در توسعه خودکفایی مدارس خواهران برای حضور ۱۰۰ درصدی اساتید زن کمک کنند.

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *