معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تولید داروی ضد سرطان کابوتکس در ایران

تولید داروی ضد سرطان کابوتکس در ایران

عضو هیات مدیره یک شرکت فناور در حوزه تولید دارو تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران از تولید داروی ضد سرطان کابوتکس برای بیماری‌های پر خطر خبر داد.

تولید داروی ضد سرطان کابوتکس در ایرانبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آراز سبزواری عضو هیات مدیره یک شرکت فناور در حوزه تولید دارو تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از داروی ضد سرطان کابوتس، اظهار کرد: این دارو در برهه ای از زمان جزو یکی از گران قیمت ترین داروها محسوب می‌شد؛ قیمت این دارو در سال ۹۱ مبلغی به میزان پنج میلیون تومان بوده است؛ این دارو برای درمان سرطان‌های پروستات که مقاوم به درمان هستند استفاده می‌شود؛ پیش از تولید دارو به وسیله شرکت واردات آن از سوی شرکتی فرانسوی برای بیماران خاص و پر خطر انجام می شد و به دلیل نداشتن رقیبی این دارو با قیمت گزافی به مردم عرضه شده که در راستای آن ارز زیادی از کشور خارج می شد.

سبزواری عنوان کرد: تولید این دارو از اسفند ماه به وسیله شرکت دانش بنیان تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شده است و این دارو برای بیماری‌های پر خطر و کاهنده سیستم ایمنی بدن به کار می‌رود.

وی تاکید کرد: تکنولوژی تولید این دارو برای اولین بار در کشور انجام شده است که پروسه تولید از پرسنل جدا بوده و افراد هیچ تماسی با خط تولید این دارو ندارند.

سبزواری با بیان اینکه این تکنولوژی به وسیله شرکت‌های سوئیسی و آلمانی در زمان‌های قدیم در کشور راه افتاده و خط تولید آن به صورت ناقص باقی ماند، افزود: این شرکت دانش بنیان توانست با راه اندازی خط تولید، این داروها را از اسفند ماه تولید کنند و سازمان غذا و دارو قیمت چهار میلیونی آن را تایید کرده است.

سبزواری تاکید کرد: شرکت دانش بنیان یک رقیب جدی برای شرکت فرانسوی نامبرده محسوب می شود؛ این شرکت خارجی برای از دست ندادن بازار ایران قیمت داروی کابوتس را از ۱۰ میلیون به ۶ میلیون کاهش داده است.

وی اظهار کرد: داروی کابوتس جزو دسته بیماری‌های پر خطر و کاهنده سیستم ایمنی بدن محسوب شده که تولید آن از اسفند ماه سال ۹۵ در این شرکت دانش بنیان آغاز شده است.

سبزواری اظهار کرد: برای تولید این دارو حدود ۶ ماه برای ۶۰۰ بیمار در ۶دوره اثر بخشی و ایمنی آن بررسی و به وسیله یک تیم ۷۰ نفر از متخصصان آنکولوژی این کار انجام شده  است و این دارو از نظر ایمنی مجوزهای لازم را اخذ کرده است.

وی گفت: داروی کابوتس مورد تایید وزارت بهداشت از نظر کیفیت بوده و از توانایی بالایی برای رقابت با برندهای خارجی دارد.

انتهای پیام/

قیمت ۴ میلیونی داروی کابوتکس مورد تایید سازمان غذا و دارو است

  • کابوتکس
  • داروی سرطان کابوتکس

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *