معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > تکریم مقام معلم تنها به یک هفته منحصر نیست/گردش آزاد اطلاعات هدف اصلی آموزش و پرورش

تکریم مقام معلم تنها به یک هفته منحصر نیست/گردش آزاد اطلاعات هدف اصلی آموزش و پرورش

قائم مقام وزیر در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم گفت: تکریم از مقام معلم منحصر به یک هفته نیست.

تکریم مقام معلم تنها به یک هفته منحصر نیست/گردش آزاد اطلاعات هدف اصلی آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور اسفندیار چهاربند قائم مقام وزیر در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم صبح امروز در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
 
در این نشست چهاربند با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت ارکانی دارد و برای این ارکان نقشه سند تحول به خوبی ترسیم شده است، گفت: این ارکان شامل حاکمیت، خانواده، اجتماع و عوامل سهیم در آن و رسانه است، هر کدام از این چهار رکن حقوق، نقش‌ها و تکالیفی دارند و معمولا این است بین تکالیف و حقوق این ارکان توازن باشد.
 
چهاربند اظهار کرد: آنچه موجب شکوفایی می‌شود توجه به این مسائل است که در نظام تعلیم و تربیت نمود دارد و تلاش داریم زمینه مشارکت و تاثیر گذاری هر چهار رکن در حوزه سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرا عملیاتی شود.
 
قائم مقام وزیردرستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم بیان کرد: گردش آزاد اطلاعات در نظام تعلیم و تربیت به عنوان یکی از ارکان اصلی در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و زمانی این حقوق و تکالیف انجام می‌شود که گردش آزاد اطلاعات محقق شود که موجب توسعه هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت می‌شود.
 
وی افزود: به طور کلی سند تحول را مطالعه کنیم به خوبی وزن معلم در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت مشخص است و چندین راهکار به جذب، تکریم، رفاه، تربیت، مشارکت در نظام اجتماعی اجرایی و مواردی از این قبیل برای معلمان تعریف شده و وقتی این نقش را از سند بگیریم چیزی از آن باقی نمی‌ماند.
 
وی یادآور شد: تکریم مقام معلم مفهوم این است که بین حق و تکلیف توازن برقرار شود و تکریم فقط به این معنا نیست که با چند جشن جشنواره تکریم انجام شده و وظیفه همه ارکان نسبت به معلم انجام شود.
 
انتهای پیام/

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری/ بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *