معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ثبت دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش در واحد علوم وتحقیقات

ثبت دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش در واحد علوم وتحقیقات

برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با پیگیری‌های مستمر و مساعدت‌های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی رسید.

علوم تحقیقات

به گزارش ایسنا، ، دکتر رضا سارنگ، مدیرگروه رشته مهندسی ورزش این واحد گفت: برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات با پیگیری‌های مستمر و پس از گذشت حدود ۲ سال از ارائه برنامه این رشته به ورزات علوم، تحقیقات و فناوری، با ارائه دفاعیات و مستندات مستحکم علمی و با مساعدت‌های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نهایتاً در مورخ ۳۱ خرداد ۹۶ به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی رسید.

مدیرگروه و مؤسس رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: پس از آن در شرایطی که در شروع فراخوان ثبت نام دوره کارشناسی ارشد نام رشته “مهندسی ورزش” در سامانه دیده نمی‌شد و با پیگیری‌های گروه مهندسی ورزش و اداره کل امور آموزشی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی و در نهایت مساعدت دفتر گسترش معاونت آموزشی وزارت علوم با یک وقفه ۲ روزه در تاریخ ۵ تیر ۹۶ به سامانه انتخاب رشته دوره کارشناسی ارشد اضافه شد.

به گفته دکتر سارنگ، آنچه مهم می‌نماید این است که بیش از ۲ هزار رشته محل از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سامانه انتخاب رشته حذف شده بود. لذا این افتخار در این مقطع حساس جای تبریک به دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی خصوصاً واحد علوم و تحقیقات دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، طراحی برنامه دوره کارشناسی ارشد مهندسی ورزش از سال ۸۶ و بر اساس مطالعات روشمند و دقیق علمی در گروه مهندسی ورزش واحد علوم وتحقیقات آغاز و در نهایت برنامه مذکور در سال ۹۴ تسلیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

رشته مهندسی ورزش در مقطع کارشناسی نیز برای اولین بار در کشور در سال ۸۷ توسط واحد علوم وتحقیقات و در دانشکده فنی و مهندسی راه‌اندازی شده بود که از معدود رشته‌های مستقلی است که دانشگاه آزاد اسلامی پایه‌گذار و مؤسس آن در کشور بوده است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *