معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ثبت نام ۲۵ هزار دانشجو، کارمند و استاد وزارت بهداشت در جشنواره قرآن و عترت

ثبت نام ۲۵ هزار دانشجو، کارمند و استاد وزارت بهداشت در جشنواره قرآن و عترت

تهران – ایرنا – ۲۵ هزار نفر از دانشجویان، کارمندان و استادان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در
در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان ثبت نام کردند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم با اعلام این موضوع اظهار داشت : در دوره گذشته ۱۵ هزار نفر در این جشواره شرکت داشتند که امسال این استقبال با رشد قابل ملاحظه ای روبرو بوده است.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزرات بهداشت افزودن رشته‌های جدید هنری و ادبی در حوزه قرآن و سلامت به بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی را تطبیق این جشنواره با جشنواره ملی خواند.
وی با اشاره به رشته‌های هنری و ادبی در حوزه قرآن و سلامت عنوان کرد: این رشته‌ها پیش از این با گرایش‌های دیگر در جشنواره قرآن و عترت بوده‌اند اما در راستای اضافه شدن به جشنواره فرهنگی، هنری از جشنواره قرآن و عترت حذف شدند، که دوباره اضافه شدند.
بحرالعلوم خاطرنشان کرد: امسال هر نفر می تواند حداکثر در دو رشته ثبت نام کند، بنابراین طبق آمار، ۲۵ هزار و ۱۲۵ نفر در ۳۲ هزار و ۸۷۰ ‘نفر رشته’ در جشنواره بیست و یکم حضور خواهند داشت.
وی یادآور شد: در بخش آزمون‌های شفاهی که شامل ترتیل، تحقیق، حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰جز، ۱۰ جز، ۵ جز،۳ جز و یک جز، حفظ سوره یاسین، دعا و مناجات، اذان و تواشیح است حدود ۷ هزار و ۵۹۴ نفر ( ۱/۲۳ درصد کل شرکت کنندگان) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
به گفته بحرالعلوم، ۱۹ هزار و ۸۴۳ نفر نیز در بخش کتبی درموضوعاتی همچون آشنایی با احادیث، آشنایی با ترجمه و تفسیر، آشنایی با سیره معصومین، احکام، مفاهیم نهج‌البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، با یکدیگر رقابت می‌کنند که ۳۷/۶۰ درصد کل شرکت کنندکان را شامل می شود. به عبارتی بیشترین شرکت کنندگان ما در جشنواره امسال از بخش کتبی هستند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ادامه داد : در بخش کتابخوانی یک هزار و ۱۲۹ نفر (۴۳/۳ درصدکل شرکت‌ کنندگان )، در بخش پژوهش یک هزار و ۴۶ نفر و در بخش‌های فناوری، هنری و ادبی به ترتیب ۲۹۷ ، دو هزار و ۲۳۴ و ۷۲۷ نفر ثبت نام کرده‌اند.
۱۴ اردیبهشت‏‏ زمان آزمون کتبی جشنواره قرآن و عترت
این مقام مسئول، زمان آزمون کتبی را سه شنبه ۱۴ اردیبهشت در سراسر کشور و در بازه زمانی ۹ تا ۱۵ عنوان کرد.
پایان خرداد، آخرین فرصت ارسال آثار شرکت کنندگان در جشنواره قرآن وعترت
وی با بیان اینکه آزمون شفاهی از چند روز قبل آغاز شده است و به تدریج در دانشگاه‌ها انجام می‌گیرد، گفت: تا پایان اردیبهشت، می‌بایست بخش‌های کتبی و شفاهی در قسمت دانشگاهی به اتمام برسد. ضمن اینکه در بخش ارسال آثار، نیز متقاضیان تا پایان خرداد فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال کنند.
حضور یک هزار و ۵۶ نفر از اساتید دانشگاه‌ها در جشنواره
بحرالعلوم، تعداد کارمندان شرکت‌کننده در جشنواره بیست و یکم را ۱۲ هزار و ۲۱۰ نفر، دانشجویان را ۱۱ هزار و ۸۵۸ نفر و همچنین تعداد اساتید را یک هزار و ۵۶ نفر ذکر کرد.
وی با یادآوری این نکته که خوشبختانه شمار کل شرکت‌کنندگان در جشنواره امسال نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافته است.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به ترکیب داوران این جشنواره عنوان کرد: سعی بر این است که از اساتید جامعه پزشکی برای داوری‌ها استفاده شود.
وی از پیشنهادی مبنی بر حمایت از پایان نامه های دانشجویی و پژوهش های تخصصی با موضوعات قرآنی استقبال کرد وگفت: حمایت و پشتیبانی مالی و معنوی از دانشجویان مقطع پزشکی در تألیف پایان‌نامه و تهیه پژوهش‌های مختلف در رشته‌های قرآنی یکی از عواملی است که می‌تواند ما را به اهداف مورد نظر نزدیکتر سازد. یکی از محاسن این طرح این است که با کمترین هزینه می‌توان تهیه این تحقیقات و پژوهش‌ها را به دانشجویان سپرد که این کار هم صرفه اقتصادی دارد و هم میزان مشارکت دانشجویان در موضوعات قرآنی را بالا می‌برد.
فراهنگ **۱۰۸۵** ۱۵۶۸
همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *