معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > جذب ۵ درصدی فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به بازار کار

جذب ۵ درصدی فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به بازار کار

رییس جامعه دامپزشکان کشور گفت: اکنون بحث فارغ التحصیلان رشته کشاورزی خیلی بد است به طوری که متاسفانه ظرفیت اشتغال فارغ التحصیلان این رشته ۲ الی ۵ درصد جذب حرفه کشاورزی می‌شوند.

جذب ۵ درصدی فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به بازار کارپیام محبی رییس جامعه دامپزشکان کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: دامپزشکی هم مانند سایر رشته‌های دانشگاه‌ها ظرفیت مازاد دارد به طوری که در کل کشور ۲۳ دانشکده دامپزشکی در حوزه علمی و پژوهشی داریم که سالیانه یک هزار نفر فارغ التحصیل وارد بازار می‌کنند که سازمان دامپزشکی سالیانه تنها ۵۰۰ نفر نیاز اصلی دارد که برای مازاد این تعداد فارغ التحصیل باید به دنبال توجه به بخش خصوصی، کار آفرینی و شرکت‌های دانش بنیان باشیم.

وی ادامه داد: نیاز سالیانه کشور به این فارغ التحصیلان ۴۵۰ تا ۵۵۰ نفر است، در حالی که هم اکنون سالانه هزار و ۶۰۰ تا هزار و ۸۰۰ نفر دامپزشک در کشور ما فارغ‌التحصیل می‌شوند که این امر منجر به بروز مشکل در بازار کار می‌شود.

رییس جامعه دامپزشکان ایران افزود: طبق برآورد انجام شده در کمیسیون ماده ۱۹ افزایش بهره‌وری کشاورزی سالیانه به حدود ۴۵۰ تا ۵۵۰ فارغ‌التحصیل رشته دامپزشکی نیاز داریم.

محبی افزود: در حال حاضر بحث فارغ التحصیلان رشته کشاورزی خیلی بد است به طوری که متاسفانه ظرفیت اشتغال فارغ التحصیلان این رشته ۲ الی ۵ درصد جذب حرفه کشاورزی می‌شوند.

وی تصریح کرد: این نشان دهنده این است که کسانی که در رشته کشاورزی تحصیل می‌کنند بعد از فارغ التحصیلی متاسفانه این رشته و حرفه را ر‌ها می‌کنند و وارد کار کشاورزی نمی‌شوند.

رییس جامعه دامپزشکان کشور عنوان کرد: شرایط در دانشگاه‌ها به گونه‌ای رقم خورده است که آموزش برای آموزش داده می‌شود و دیگر هدف از آموزش ارتقای سطح علمی نیست، بلکه کسب درآمد برای تأمین حقوق پرسنل دانشگاه‌ها است.

وی یادآورشد: به نظر من باید یک تغییر و تحولی نسبت به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *