معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > ۷۳ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مناطق آزاد کشور مشغول تحصیل هستند

۷۳ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مناطق آزاد کشور مشغول تحصیل هستند

چابهار- ایرنا- دبیر شورای راهبردی آموزش عالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد گفت: هم اینک ۷۳ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مناطق آزاد کشور مشغول تحصیل هستند.

بهمن امانی روز سه شنبه در نخستین نشست شورای کاربردی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: ۴۰ دانشگاه در هفت منطقه آزاد کشور فعال و حدود ۴۰۰ هیات علمی در مراکز آموزش عالی بکارگیری شده است.
وی افزود: مراکز آموزش عالی سهم مهمی در جذب و تربیت دانشجویان بومی و خارجی باید داشته باشند تا در اجرای طرحها با مشکل مواجه نشوند.
وی گفت: تربیت نیروی انسانی متخصص و جذب دانشجویان خارج از کشور یکی از اهداف مناطق آزاد است ولی در جذب هفت میلیون دانشجوی مهاجر خارجی هیچ سهمی نداریم.
دبیر شورای راهبردی آموزش عالی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: رسیدن به اهداف عملی یکی از اهداف تشکیل شورای کاربردی در زمینه پیشرفت های آموزش عالی در تولید علم و مهارت آموزی نیروی فنی و متخصص است.
امانی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار باید برای جذب دانشجویان کشورهای همسایه تلاش بیشتری کند.
معاون اقتصادی و عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار نیز گفت: مناطق آزاد برای تربیت نیروی انسانی باید تلاش جدی کنند تا شرکت ها و فعالان اقتصادی برای نیروی فنی مشکلی نداشته باشند.
عبدالرحیم کردی اظهار داشت: دانشگاهها باید رشته مورد نیاز هر منطقه را دایر و برای جذب دانشجو طوری عمل کنند تا بعدها افراد تحصیل کرده بتوانند وارد بازار کار شوند.
وی ادامه داد: سه دانشگاه آزاد واحد بین الملل، علمی کاربردی و دانشگاه بین المللی در منطقه آزاد چابهار فعال هستند.
چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور و سرزمین موج و مرجان با ۱۳هزار و ۱۶۱ کیلومترمربع وسعت از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به کنارک متصل است.
این شهرستان زیبا و ساحلی در منطقه مکرانِ بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است و تا زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان ۶۴۵ کیلومتر فاصله دارد.
۸۰۰۵ /۶۰۸۱/۳۰۴۳/ ۶۰۷۵
همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *