معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > دانشکده معماری دانشگاه صنعتی دزفول آماده بهره‌برداری شد

دانشکده معماری دانشگاه صنعتی دزفول آماده بهره‌برداری شد

فاز نخست دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول فردا شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر محمدرضا عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اعلام این خبر اظهار کرد: ساختمان این دانشکده بخشی از ساختمان شیخ انصاری بوده که نقشه تغییر کاربری آن از یک سال پیش تهیه شد.

وی افزود: فرآیند تغییر کاربری این ساختمان از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد. در این راستا فاز اول آن فردا شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه افتتاح شده و فاز دوم این دانشکده نیز مهرماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با اشاره به این‌که کلاس‌های رشته معماری پیش از این به‌صورت پراکنده و در ساختمان‌های مختلف برگزار می‌شد، گفت: با افتتاح این ساختمان گروه معماری یک فضای مستقل خواهد داشت؛ زیربنای فاز اول این ساختمان حدود ۱۵۰۰ مترمربع است و با افتتاح فاز دوم نیز همین مقدار به زیربنای ساختمان این دانشکده اضافه خواهد شد.

عصاری با بیان این‌که در حال حاضر این دانشگاه در رشته معماری در مقطع کارشناسی و در رشته‌های معماری و شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند، خاطرنشان کرد: ظرفیت فاز اول ساختمان مستقل این رشته حدود ۲۶۰ دانشجو است و با بهره‌برداری از فاز دوم این ظرفیت تا حدود ۵۰۰ دانشجو افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *