معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > دانشگاهیان به کیفیت بیشتر توجه کنند

دانشگاهیان به کیفیت بیشتر توجه کنند

تهران – ایرنا – رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: دانشگاهیان باید به کیفیت اهمیت بیشتری قائل شوند و ارزیابی کیفی را امری حیاتی برای جامعه بدانند.

به گزارش خبرنگارگروه فرهنگی ایرنا ، تقی احمدی روز سه شنبه در سخنانی در سومین کنفرانس ملی و دهمین همایش ارزیابی کیفیت نظام‌های دانشگاهی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: عدم نظارت بر کیفیت خسارات جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل خواهد کرد و یک تهدید بزرگ به شمار می رود.
وی با بیان اینکه دانشگاه باید در این روند بسیار مستحکم و قوی وارد صحنه شود ، افزود: اگر دانشگاه تهدید را جدی نگیرد توجه جامعه و نیروهای انسانی صنعتی و منابع ملی کشور به خطرخواهد افتاد.
وی با بیان اینکه هم اکنون با افت شدید کیفیت و شرایط دانشجویان ورودی در دانشگاهها مواجه هستیم ،‌اظهار کرد: باید دید دانشگاهها چه مشکلی دارند و روند افت کیفیت مراکز تحصیلات تکمیلی چگونه است.
سومین کنفرانس ملی و دهمین همایش ارزیابی کیفیت نظام‌های دانشگاهی تا عصر فردا در دانشگاه تربیت مدرس ادامه خواهد داشت.
اولین دوره این کنفرانس که ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ در دانشگاه تهران و دومین کنفرانس ملی و نهمین همایش ارزیابی نظام های دانشگاهی نیز در ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در پردیس دانشگاه فرهنگیان برگزار شده بود و امسال نیز دانشگاه تربیت مدرس میزبان این کنفرانس است.
این کنفرانس در تاریخ ۷ و ۸ اردیبهشت با ریاست عباس بازرگان هرندی استاد دانشگاه تهران برگزار و جواد حاتمی به عنوان دبیر علمی و محمد حسن‌زاده به عنوان دبیر اجرایی این کنفرانس معرفی شدند.
در این کنفرانس همچنین رافائل لاوری مدیر روابط بین‌الملل آژانس ارزیابی دانشگاه‌های اسپانیا و عضو هیات مدیره شبکه اعتبارسنجی دانشگاه‌های اروپا حضور دارد.
حاتمی دبیر علمی این کنفرانس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۹۰ مقاله در این کنفرانس پذیرش شدند که از این تعداد ۴۰ مورد در غالب پوستر و ۱۹ مورد در غالب سخنرانی به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
در حاشیه این کنفرانس پوسترهای نظام کیفی از سوی دانشجویان و اساتید دانشگاههای شرکت کننده در این همایش در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.
فراهنگ ۱۴۱۷ ** ۱۵۶۹
همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *