معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا و کارآفرین نسل سومی باشند

دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا و کارآفرین نسل سومی باشند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: با توجه به سرعت پیشرفت علم انتظار است دانشگاه‌های ما نیز ماموریت‌گرا و کارآفرین نسل سومی باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر محمد فرهادی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه در نشست فعالان علم و فناوری در شیراز اظهار کرد: در حال حاضر ۳۸ پارک علم و فناوری در کشور مشغول به فعالیت هستند که دو پارک آن از سال ۹۲ تا کنون اضافه شده است.

وی با بیان این که شرکتهای دانش بنیان بر اساس اصول و ضوابط پارک‌های علم و فناوری راه‌اندازی می‌شوند، افزود: هم اینک ۱۶۷ واحد فناور و ۵۸۵ شرکت دانش‌بنیان در درون پارک‌های علم و فناوری در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اهمیت بیشتر مراکز رشد علوم انسانی خاطرنشان کرد: همه علوم انسانی، علوم تئوری نیست؛ بلکه بسیاری از آنها کاربردی است که باید در مراکز تجاری و صنعتی به کار گرفته شوند.

فرهادی همچنین با تاکید بر ارتباط بیشتر بین دانشگاه‌ و پارک‌های علم و فناوری، عنوان کرد: حضور پررنگ پارک‌ها در دانشگاه‌ها توسط اعضای هیات امنای دانشگاه‌ها در سراسر کشور مورد تاکید و توجه قرار گرفته است که در این راستا دانشگاه شیراز نیز بر اساس تصمیم هیات رییسه این مهم را مد نظر قرار داده است؛ چرا که ما معتقد به جدایی بین پارک‌ها و دانشگاه‌ها نیستیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: در بودجه امسال اعمال چند درصد از بودجه برای امور تحقیقاتی و فناوری بیش از سال گذشته لحاظ شود.

فرهادی ادامه داد: در مناقصه‌های مربوط به نیازها نیز پیش‌بینی شده که شرکتهای دانش بنیان در اولویت قرار گیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرعت روند امور تحقیقاتی، علمی و پژوهشی ایران در تعاملات بین‌المللی اظهار کرد: امید است با توجه به پتانسیل استان فارس و شهر شیراز هم در موضوع علمی و هم تحقیقاتی شرکتهای دانش بنیان در سطح بین‌المللی نمود و بروز پیدا کنند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *