معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > دانشگاه فردوسی، میزبان بیست‌ودومین المپیاد علمی دانشجویی

دانشگاه فردوسی، میزبان بیست‌ودومین المپیاد علمی دانشجویی

مسؤول برگزاری المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری بیست‌ودومین المپیاد نیمه‌متمرکز علمی دانشجویی قطب سه کشور با حضور ۴۰۰ داوطلب از ۱۴ تا ۱۵ اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.

160088.jpg

دکتر هادی رستگارمقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید براینکه هر ساله بیشترین شرکت‌کنندگان قطب سه از دانشگاه فردوسی مشهد هستند، اظهار کرد: هر سال المپیاد غیرمتمرکز علمی دانشجویی قطب سه کشور شامل دانشگاه‌های استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود که امسال حدود ۴۰۰ نفر در قطب سه شرکت کرده‌اند که بیش از ۹۵ نفر از دانشگاه فردوسی مشهد هستند.

وی با اعلام اینکه برای سه رشته شیمی، آمار و ریاضی در مرحله بین‌المللی المپیاد برگزار می‌شود، اظهار کرد: امسال دانشجویان در ۱۹ رشته طی یک یا دو روز از ۱۴ تا ۱۵ اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه فردوسی به رقابت خواهند پرداخت و آزمون به صورت تشریحی برگزار خواهد شد.

مسؤول برگزاری المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: نفرات برگزیده به صورت یک گروه حداکثر پنج نفره در هر رشته به مرحله کشور معرفی می‌شوند که نفر دوم تا چهارم باید ۶۰ درصد نمره نفر اول را آورده باشد؛ در سال‌های گذشته یک نفر از هر رشته به مرحله کشوری معرفی می‌شد. دانشگاه‌های تهران به دلیل کیفیت علمی بالاتر سالانه دو تیم به مرحله کشوری معرفی می‌کنند.

رستگارمقدم با بیان اینکه ۱۵ نفر از هر رشته به عنوان نفرات برتر برای مرحله کشوری انتخاب می‌شوند که از امتیازات ویژه‌ای برخودار خواهند شد، اضافه کرد: دانشجویان برتر می‌توانند به صورت مستقیم در دوره کارشناسی ارشد همان رشته در دانشگاه منتخب ادامه تحصیل دهند و با توجه به امتیازاتی که دارند، بورس دکتری آنان نیز تقریبا قطعی است و نفر اول تا سوم  عضو بنیاد ملی نخبگان نیز می‌شوند.

مسؤول برگزاری المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد یادآور شد: زمان توزیع کارت آزمون داوطلبان ساکن مشهد، ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در محل دانشکده علوم ورزشی و داوطلبان شهرستانی نیز ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲:۳۰ در محل اسکان و همزمان با پذیرش خواهد بود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *