معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > دو مرکز بین‌المللی دانشگاه علمی‌کاربردی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

دو مرکز بین‌المللی دانشگاه علمی‌کاربردی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

مدیر کل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه به دنبال همگرایی تقاضای همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه هستیم، گفت: در این راستا برای راه‌اندازی دو مرکز بین‌المللی در اصفهان برنامه‌ریزی می‌کنیم.

دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش ایسنا،‌ دکتر محمود رضا دلاور در نشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان اصفهان، گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی در دانشگاه علمی کاربردی، اطلاعات این دانشگاه در یک کاتالوگ به زبان انگلیسی برای مراکز علمی کاربردی تهیه شده است. همچنین مذاکراتی در این خصوص با دانشگاه‌های فناورانه و کاربردی در خارج از کشور نیز صورت گرفته است.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی جلساتی با نمایندگان کشورهای خارجی مانند آلمان، چین و تونس برای گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی برگزار کرده و  درحال پیگیری برای راه‌اندازی وب سایت بین‌المللی این دانشگاه هستیم.

دکتر دلاور  با بیان اینکه به دنبال تأسیس کرسی یونسکو در آموزش عالی مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ کرسی یونسکو در کشور وجود دارد که این کرسی‌ها برای همکاری‌های بین‌المللی راه‌اندازی شده‌اند.

رئیس و مدیر کل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه علمی کابردی اضافه کرد: در حال بررسی پیشنهاد رایزن علمی جمهوری اسلامی در روسیه به منظور همکاری با دانشگاه مینسک بلاروس در رابطه با مدیریت بحران و پدافند غیرعامل هستیم.

دکتر دلاور تاکید کرد: آینده‌پژوهی در مراکز پژوهشی از مسائل با اهمیت است، چراکه اگر وضعیت آینده را تحلیل نکنیم با مشکل روبه‌رو می‌شویم؛ در همین راستا دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه علمی کاربردی یک برنامه استراتژیک برای فعالیت‌های علمی بین‌المللی تدوین کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی در پذیرش دانشجو در بخش بین‌المللی از کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و … تقاضا دارد که در این خصوص از ظرفیت کشورهای استراتژیک شامل آلمان، فرانسه، اتریش، روسیه، هلند، سوئیس و غیره استفاده می‌کنیم. همچنین پیشنهاداتی جهت تأسیس مراکز علمی کاربردی تحت نظارت این دانشگاه در اقلیم کردستان عراق، افغانستان، قطر، عمان، امارات و ایتالیا به این دانشگاه داده شده است که این پیشنهادات در حال بررسی هستند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *