معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > راهکارهای تقویت مراکز علمی و تحقیقاتی گیلان بررسی شد

راهکارهای تقویت مراکز علمی و تحقیقاتی گیلان بررسی شد

در دیدار معاونان آموزشی و حقوقی وزارت علوم با استاندار گیلان راهکارهای تقویت مراکز علمی و تحقیقاتی گیلان و نقش آفرینی این مراکز در تولید و اشتغال بررسی شد.

به گزارش ایسنا، دکترمجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم در این دیدار که دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نیز حضور داشت، در سخنانی اظهار کرد: ۱۳۲ هزار دانشجو با ۲ هزار و ۱۰۰ عضوهیات علمی در گیلان مشغول به تحصیل و تدریس هستند.

وی افزود: این تعداد ۳ درصد جمعیت دانشجویان و اعضای هیات علمی در کشور را تشکیل می‌دهند.

دکتر شریعتی در ادامه گفت: گیلان از لحاظ علمی و دانشگاهی پتانسیل بسیار بالایی دارد و دانشگاه گیلان از دانشگاه‌های مطرح کشور است.

دکتر محمدعلی نجفی، استاندارگیلان نیز دراین دیدار با اشاره به توانمندی‌های گیلان در عرصه علمی، اظهار کرد: اقدامات مثبتی در سال‌های گذشته برای پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه‌ها در استان شروع شده و از وزارت علوم می‌خواهیم از این اقدامات حمایت بیشتری انجام دهد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نجفی خاطرنشان کرد: در همین زمینه سال گذشته کار گروهی برای افزایش هرچه بیشتر نقش آفرینی دانشگاه‌ها در تولید و اشتغال با حضور جمعی از مدیران کل استان و رؤسای دانشگاه‌ها تشکیل شد که جلسات آن به طور منظم برگزار می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *