معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > راه‌های گسترش همکاری ایران و اسلوونی در حوزه فن‌آوری نانو بررسی شد

راه‌های گسترش همکاری ایران و اسلوونی در حوزه فن‌آوری نانو بررسی شد

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران به که منظور بررسی راه‌های توسعه همکاری‌ها در حوزه فناوری نانو در صدر هیأتی به اسلوونی سفر کرد.

اسلوونی.jpg

به گزارش ایسنا، سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران که در صدر یک هیأت از این ستاد، با هدف شرکت در سومین کنفرانس بین‌المللی نانو تحت عنوانNANOAPP  به اسلوونی سفر کرده است، از بررسی راه‌های توسعه همکاری‌ها در حوزه فن‌آوری نانو به ویژه در سرمایه‌گذاری، اجرای طرح‌های مشترک و تبادل دانش فنی و تخصصی بین دو کشور خبر داد.   

وی در سفر به اسلوونی، ضمن شرکت در کنفرانس بین المللی نانو با عنوانNANOAPP در شهر بلِد اسلوونی، پیش از ظهر روز پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶، برای شرکت کنندگان در کنفرانس، تحت عنوان “الگوی پیشرفت‌های فن‌آوری نانو در ایران” به ایراد سخن پرداخت.

دبیر ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو همچنین به طور جداگانه با مقامات سیاسی و اقتصادی این کشور از جمله مدیر کل سیاسی دوجانبه و مدیرکل دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه، رئیس امور اروپایی و همکاری‌های بین‌الملل وزارت توسعه اقتصادی و فن‌آوری و همچنین معاون وزیر علوم اسلوونی دیدار و ضمن تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فن‌آوری نانو، آمادگی کشورمان را به منظور تبادل تجربیات، دانش فنی و صدور محصولات تولیدی به واسطه جایگاه ویژه ایران در میان کشورهای جهان در این حوزه را به طرف‌های اسلوونیایی اعلام کرد.

سرکار هم‌چنین ضمن بازدید از مراکز مهم علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و شرکت‌های معتبر اسلوونی، با مدیران و رؤسای این مراکز ملاقات و از نزدیک با بخش‌های مرتبط با فناوری نانو مراکز مزبور، با هدف ایجاد ارتباط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران آشنا شد.  

انتهای پیام

همچنین ببینید

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *