معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > رساله‌های دکتری، محرک اقتصاد و اشتغال کشور

رساله‌های دکتری، محرک اقتصاد و اشتغال کشور

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: رساله‌های دکتری محرک اشتغال و اقتصاد کشور است و صندوق در تلاش است با حمایت از رساله‌های دکتری گامی موثر در جهت حمایت از ایجاد اشتغال دانش‌بنیان بردارد.

محقق دانشمند

به گزارش ایسنا، نصرت‌الله ضرغام با اشاره به تلاش ۱۴ ساله صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران که با هدف توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی کشور تاسیس شده است، اظهار کرد: تقویت زیرساخت‌های پژوهشی کشور برای بنیاد ملی علم ایران از اهمیت راهبردی برخوردار است که در همین راستا از طرح‌های پژوهشگران و فناورانی که به تحقق این امر کمک می‌کنند حمایت کرده و خواهد کرد. همچنین در کنار سایر بسته‌های حمایتی از سال گذشته به حمایت از رساله‌های دکتری نیز پرداخته شده است.

ضرغام ادامه داد: رساله‌های دکتری محرک اشتغال و اقتصاد کشور است و صندوق در تلاش است با حمایت از آن‌ها گامی موثر در جهت حمایت از ایجاد اشتغال دانش‌بنیان بر دارد، در این راستا از سال گذشته و طی اولین فراخوان ۷۸۲ رساله دکتری دریافت شد که از ۱۰۲ رساله تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت به عمل آمد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در پایان با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در خصوص دومین فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری گفت: امیدواریم با حمایت‌های بنیاد ملی علم ایران دانشجویان دکتری موضوعاتی کاربردی را در راستای اولویت‌های تحقیقاتی مورد نیاز کشور انتخاب کنند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ثبت‌نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *