معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > رشد ۳۳.۵ درصدی تلفات مسمومیت با گاز در سال گذشته

رشد ۳۳.۵ درصدی تلفات مسمومیت با گاز در سال گذشته

در سال گذشته ۸۳۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات گازگرفتگی در کشور ۶۲۶ مورد بود، ۳۳.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در سال گذشته ۸۳۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن، که آمار تلفات گازگرفتگی در کشور ۶۲۶ مورد بود، ۳۳.۵ درصد افزایش یافته است.
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: از کل تلفات مسمومیت با گاز در سال گذشته ۶۲۰ نفر مرد و ۲۱۶ نفر زن بودند. در این مدت استان‌های تهران با ۲۱۰، خراسان رضوی با ۶۱، آذربایجان شرقی با ۵۸ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی و ایلام با چهار، هرمزگان با پنج و یزد با شش فوتی کمترین آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن را داشته اند. در این مدت استان بوشهر هیچ مورد مرگ بر اثر گاز گرفتگی نداشته است.
بر اساس این گزارش در اسفند ماه سال گذشته مرگ و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، رشد ۴۸.۲ درصدی داشت و از ۸۵ فوتی در اسفند سال ۱۳۹۴ به ۱۲۶ فوتی در اسفند سال گذشته رسید. در سال گذشته بیشترین آمار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۱۴۷ فوتی در دی ماه وکمترین آن با ۱۱ فوتی در مرداد ماه ثبت شده است.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری ۹۷/بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *